Lukas Podolski załatwił ten transfer i duże pieniądze Górnikowi Zabrze

Lukas Podolski załatwił ten transfer i duże pieniądze Górnikowi Zabrze fot. Lukasz Sobala / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sportowefakty.wp.pl

Lukas Podolski odegrał niezwykle ważną rolę przy przenosinach Daisuke Yokoty do Górnika Zabrze. Japończyk potwierdził to w rozmowie ze Sportowefakty.wp.pl.

Daisuke Yokota trafił do Górnika Zabrze na początku 2023 roku, przenosząc się do niego z Valmiery. Koszt transferu Japończyka wyniósł 30 tysięcy euro. Skrzydłowy stał się jedną z kluczowych postaci w zespole z województwa śląskiego. W tym sezonie strzelił siedem goli w Ekstraklasie. Zaowocowało to zainteresowaniem ze strony Gentu.

Azjata przeszedł już do belgijskiego klubu. Ten miał zaoferować za niego ponad dwa miliony euro i chociaż Górnik musi przekazać 30 procent całkowitej kwoty Valmierze, to dalej mowa o znakomitym interesie.

Jak się okazuje, prawdopodobnie nie byłoby go, gdyby nie Lukas Podolski.

- Odegrał ogromną rolę. (…) Lukas zaczął do mnie dzwonić jeszcze, gdy byłem w Japonii. Dzwonił codziennie i namawiał na przejście do Górnika. Ja już miałem wtedy wykupiony bilet lotniczy do Austrii i byłem zdecydowany na podpisanie tam kontraktu. I do tej Austrii poleciałem - przyznał Yokota w rozmowie ze Sportowefakty.wp.pl.

- Ale Podolski wciąż dzwonił. Co więcej, przysyłał mi filmiki związane z Górnikiem. A to pokazujące fanów, stadion, atmosferę, historię tego klubu. Cały czas mnie naciskał i przekonywał. Aż w końcu mu się udało. Zdecydowałem się na Górnika i teraz mogę powiedzieć tak: gdyby nie Lukas Podolski, Bartosch Gaul i jego asystent, to pewnie do Zabrza bym nie przyszedł. (…) Bez Lukasa nie byłoby transferu ani do Górnika, ani do Gentu - dodał Japończyk (cały wywiad TUTAJ).

Piotr Koźmiński w programie „Okno Transferowe” na kanale Meczyki.pl na YouTubie doprecyzował, że w Austrii Yokota miał dołączyć do prowadzonego przez Miroslava Klose Rheindorfu Altach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy