Lukas Podolski zgłoszony na policję. Tego jeszcze nie grali...

Lukas Podolski zgłoszony na policję. Tego jeszcze nie grali... fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Łukasz Olkowicz [Przegląd Sportowy Onet]

Do zabrzańskiej policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące... rzekomego złamania ciszy wyborczej przez Lukasa Podolskiego - przekazał Łukasz Olkowicz z „Przeglądu Sportowego Onet”.

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów samorządowych w miejscach, w których pierwsza nie przyniosła rozstrzygnięcia. W Zabrzu o posadę prezydenta miasta walczyły piastująca ją dotychczas Małgorzata Mańka-Szulik oraz Agnieszka Rupniewska. Wygrała druga, uzyskując 57,85 procent głosów.

Środowisku kibiców Górnika Zabrze od dawna było nie po drodze z tą pierwszą, co pokazywały liczne transparenty na trybunach czy przyśpiewki. Jak wiadomo, bardzo mocno związany z nim jest Lukas Podolski i przed drugą turą nie ukrywał swojego poparcia dla drugiej kandydatki. Tak można przynajmniej odebrać jego obecność na filmiku, na którym zapowiedziała ona, że jeśli zwycięży, mistrz świata z 2014 roku zostanie ambasadorem klubu.

W sobotę „Poldi” zapowiedział na Twitterze, że kolejnego dnia spotka się z kibicami.

„Postanowilem, że odwiedze was na dzielnicach żeby pogadać z wami porobić zdjęcia, podpisać piłki koszulki. Do zobaczenia jutro na dzielnicach!!!” - napisał.

Jak podaje Łukasz Olkowicz, tak też zrobił, a w międzyczasie do zabrzańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o... złamaniu przez niego ciszy wyborczej i prowadzonej agitacji. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze, którzy wylegitymowali piłkarza, co potwierdził asp. Sebastian Bijok, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Zabrzu.

38-latkowi grozi grzywna za naruszenie ciszy wyborczej lub mandat w wysokości do pięciu tysięcy złotych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy