Łukasz Fabiański: To był najtrudniejszy moment w karierze

Łukasz Fabiański: To był najtrudniejszy moment w karierze fot. FotoPyK
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Polsat Sport

Łukasz Fabiański sobotnim występem z San Marino oficjalnie zakończył reprezentacyjną karierę. W niedzielę, w programie Cafe Futbol na antenie Polsatu Sport, opowiedział o jej najtrudniejszym momencie.

Bramkarz broniący na co dzień barw West Hamu rozegrał w sumie 57 meczów w drużynie narodowej. Zadebiutował w niej jednak aż 15 lat temu, w spotkaniu przeciwko Arabii Saudyjskiej. Od tamtego czasu mógłby więc uzbierać znacznie więcej gier z orzełkiem na piersi, ale często w oczach kolejnych selekcjonerów był tylko golkiperem numer dwa.

Z perspektywy ławki rezerwowych oglądał wszystkie turnieje, które reprezentacja Polski kończyła na fazie grupowej, poza EURO 2012, podczas którego zmagał się z kontuzją. Było tak na EURO 2008, Mistrzostwach Świata 2018 i tegorocznym EURO 2020. W 2016 roku, kiedy to rywalizowano o puchar Henriego Delaunaya na francuskich boiskach, Fabiański też miał być tylko zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego. 

Właśnie moment ogłoszenia tej decyzji przez Adama Nawałkę, 36-letni bramkarz wskazał jako najtrudniejszy moment w całej swojej przygodzie z kadrą. – Nie pamiętam już, co dokładnie powiedziałem, ale pamiętam, że najpierw była ogromna frustracja, taka złość. Nie wiem, czy nie wstałem wtedy po prostu od stolika, odszedłem, a trener spytał: „Chcesz opuszczać zgrupowanie?”. Obróciłem się, wróciłem i odpowiedziałem, że niczego nie odpuszczam. Powiedziałem, że nie zgadzam się z decyzją trenera, ale ją akceptuję – zdradził Fabiański w programie Cafe Futbol.

Z powodu kontuzji Wojciecha Szczęsnego wychowanek Polonii Słubice wskoczył jednak między słupki i mocno przyczynił się do najlepszego występu Polski na turnieju rangi mistrzowskiej w XXI wieku. Kibice w całym kraju do dziś pamiętają jego postawę na przykład w meczu 1/8 finału przeciwko Szwajcarii. Sam Fabiański do dziś nie może wybaczyć sobie natomiast konkursu rzutów karnych z Portugalią, po których pożegnaliśmy się z turniejem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy