Łukasz Teodorczyk wojuje z Anderlechtem. Chodzi o 600 tysięcy euro

Łukasz Teodorczyk wojuje z Anderlechtem. Chodzi o 600 tysięcy euro fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Het Nieuwsblad

Łukasz Teodorczyk twierdzi, że Anderlecht wciąż jest mu winien 600 tysięcy euro. Sprawa trafiła do sądu - informuje „Het Nieuwsblad”.

Występujący obecnie w Charleroi Teodorczyk trafił do Anderlechtu w 2016 roku. Początkowo był wypożyczony do niego z Dynama Kijów, ale po bardzo udanym sezonie (30 goli we wszystkich rozgrywkach) Belgowie zdecydowali się go wykupić. Zapłacili za to 4,5 miliona euro, licząc, że z czasem zarobią na nim dużo więcej. „Het Nieuwsblad” przypomina, że Polak w pewnym momencie mógł przejść za niezłe pieniądze do Galatasaray, ale ostatecznie do tego nie doszło. Finalnie po roku odszedł do Udinese za niższą kwotę.

Choć od tego transferu zaraz miną trzy lata, Teodorczyk uważa, że nie wszystkie rachunki między Anderlechtem a nim zostały wyrównane. Polak domaga się od byłego klubu 600 tysięcy euro z tytułu zaległych pensji, premii oraz części funduszu emerytalnego.

Sprawa trafiła do Sądu Pracy w Brukseli, który wkrótce ma wydać w niej werdykt.

Teodorczyk gra aktualnie w Charleroi na zasadzie wypożyczenia z Udinese. W 16 dotychczasowych meczach zdobył jedną bramkę - w Pucharze Belgii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy