Lukratywna oferta z Kataru odrzucona. Mario Mandžukić na wojennej ścieżce!

Lukratywna oferta z Kataru odrzucona. Mario Mandžukić na wojennej ścieżce!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Juventus liczył, że dzięki swoim ostatnim ruchom zmusi Mario Mandžukicia do zaakceptowania propozycji przenosin do katarskiej ekstraklasy. Chorwat nie zamierza jednak iść na rękę władzom „Starej Damy” i właśnie odrzucił taką możliwość.

Już przed rokiem doświadczony napastnik miał zostać poświęcony na rzecz angażu Cristiano Ronaldo. Koniec końców został na Allianz Stadium i doskonale dostosował się do nowych realiów. W nagrodę, jeszcze przed końcem sezonu, otrzymał propozycję przedłużenia współpracy do 30 czerwca 2021 roku i ją zaakceptował. Należy jednak pamiętać, że doszło do tego wtedy, kiedy na ławce trenerskiej turyńskiej ekipy zasiadał jeszcze Massimiliano Allegri.

Obecnie za wyniki klubu odpowiada Maurizio Sarri, u którego wyżej w hierarchii napastników są Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuaín i Paulo Dybala. Swoją drogą, sytuacja tego ostatniego także była niepewna, lecz ostatecznie nie udało się go wypchnąć z klubu. Mając to na uwadze, a także wydatki poniesione w trakcie letniego okna transferowego, Włosi zamierzają pozbyć się piłkarza z Bałkanów. W tym kontekście dodajmy, że Chorwat zarabia 5,5 miliona euro rocznie plus bonusy i dlatego Juventus chciałby usunąć go ze swojej listy płac.

Kiedy zatem pojawiła się lukratywna oferta z Kataru, władze mistrza Włoch liczyły, że 33-latek wkrótce ją zaakceptuje. Wcześniej zrobiono jednak odpowiedni grunt, nie zgłaszając doświadczonego zawodnika do rozgrywek Ligi Mistrzów, a dodatkowo pogłębiono to brakiem powołania na dzisiejszy mecz z Fiorentiną. Wygląda jednak na to, że ostatnie zachowanie sterników „Starej Damy” nie robi większego wrażenia na Mario Mandžukiciu, który według Nicolò Schiry, zdążył już odrzucić propozycję dołączenia do Al-Gharafy, która była gotowa płacić mu sześć milionów euro rocznie w ramach kontraktu ważnego do 30 czerwca 2022 roku.

Okno transferowe w Katarze wygasa jednak dopiero 30 września, zatem dyrekcja „Starej Damy” ma jeszcze trochę czasu, aby wpłynąć na zmianę decyzji przez wicemistrza świata z 2018 roku. Chorwat w barwach Juventusu rozegrał jak dotąd 162 spotkania i zaznaczył swoją obecność 44 trafieniami oraz 24 kluczowymi podaniami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy