Maciej Bartoszek pożegna się z klubem

2024-04-10 18:12:39; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Maciej Bartoszek pożegna się z klubem Fot. FotoPyK
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Meczyki.pl

Maciej Bartoszek ma zostać w najbliższym czasie zwolniony z funkcji trenera Kotwicy Kołobrzeg - informują Meczyki.pl.

Maciej Bartoszek w Kołobrzegu pracuje od kwietnia zeszłego roku. Dokończył sezon, a na rozgrywki 2023/2024 miał jeden cel - awansować. 

Jednak to, czy Kotwica spędzi przyszły sezon w I lidze stoi pod znakiem zapytania, gdyż zespół zajmuje trzecie miejsce, a więc premiowane barażami. Do bezpośredniego awansu drużyna Bartoszka ma cztery punkty straty. 

Jednak drużyna 46-letniego trenera w ostatnim czasie nie zrobiła nic. Najświeższe pięć meczów to zaledwie dwa zdobyte punkty. KKS Kalisz i Pogoń Siedlce odjeżdżają Kotwicy, a dystans punktowy, choć niewielki, może się okazać za duży.

Porażka z rezerwami Zagłębia Lubin u siebie 1:2 może być gwoździem do trumny. Jak poinformował Samuel Szczygielski z portalu Meczyki.pl, Bartoszek zostanie zwolniony z trzeciej drużyny II ligi.

Umowa trenera urodzonego we Włocławku obowiązuje do końca sezonu, ale klub ma rozstać się z nim już teraz, za porozumieniem stron.

Jak dotąd w swojej trenerskiej karierze Bartoszek nigdzie na długo miejsca nie zagrzał. Przygodę w „Czarodziejach z Wydm” zakończy na 38 meczach. Były miejsca, w których szkoleniowiec zatrzymywał się na maksymalnie 15 meczach. Były to: Termalica Nieciecza, Zawisza Bydgoszcz, Pelikan Łowicz, Legionovia Legionowo.

Przed Kotwicą Kołobrzeg były trener między innymi Korony Kielce, pracował w Wiśle Płock. Klub z Mazowsza rozstał się z nim w lutym 2022 roku, więc ponad rok Bartoszek pozostawał bez pracy.