Maciej Jankowski prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem

2024-06-17 16:31:20; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Maciej Jankowski prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: FootballScout [Twitter]

Maciej Jankowski, który pożegnał się z Wieczystą Kraków, prowadzi rozmowy z działaczami Pogoni Grodzisk Mazowiecki - przekazał użytkownik FootballScout na Twitterze.

Maciej Jankowski dołączył do Wieczystej Kraków w 2022 roku. W ostatnim sezonie strzelił 13 goli w 26 meczach III ligi, notując z zespołem awans szczebel wyżej. Kontrakt 34-letniego napastnika z klubem z województwa małopolskiego obowiązuje do 30 czerwca i już na pewno nie zostanie przedłużony.

Doświadczony zawodnik może jednak wylądować w innym beniaminku II ligi. Mowa o Pogoni Grodzisk Mazowiecki, która zdobyła 76 punktów w pierwszej grupie III ligi, wyprzedzając w tabeli Unię Skierniewice i rezerwy Legii Warszawa.

Jak podał FootballScout na Twitterze, Jankowski prowadzi z nią zaawansowane rozmowy.

Piłkarz ma na koncie 302 występy w Ekstraklasie. Zdobył w nich 63 bramki. W tym czasie reprezentował barwy Ruchu Chorzów, Wisły Kraków, Piasta Gliwice, Arki Gdynia i Stali Mielec.

Trenerem Pogoni jest Marcin Sasal, który w przeszłości między innymi prowadził na najwyższym rodzimym poziomie rozgrywkowym Koronę Kielce. Był też odpowiedzialny za wyniki odnoszone przez Pogoń Szczecin czy Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Klub z Grodziska Mazowieckiego ma interesować się również 25-letnim Igorem Korczakowskim z rezerw Legii. W ostatnim sezonie zanotował on 23 występy w III lidze.