Maciej Skorża zdecydował w sprawie przyszłości [OFICJALNIE]

Maciej Skorża zdecydował w sprawie przyszłości [OFICJALNIE] fot. Urawa Reds
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Urawa Red Diamonds

Maciej Skorża poinformował władze Urawa Red Diamonds, że nie przedłuży kontraktu. Ten wygasa w styczniu 2024 roku.

Maciej Skorża po mistrzostwie Polski postanowił rozstać się z Lechem Poznań. Swoją decyzję tłumaczył względami rodzinnymi.

Następnie przez kilka miesięcy pozostawał bez pracy i oddawał się kwestiom prywatnym. Dopiero w lutym tego roku podjął nowe wyzwanie i objął Urawę Red Diamonds.

Wspólnie z tym zespołem wygrał Azjatycką Ligę Mistrzów. Finał tych rozgrywek stanowił jedno z pierwszych wyzwań w Japonii.

Działacze Urawy byli zadowoleni z pracy szkoleniowca i chcieli zaoferować mu nowy kontrakt. Ostatecznie jednak Polak podjął decyzję o odejściu z japońskiego klubu.

Ponownie ze względów rodzinnych.

- Zdecydowałem się ustąpić ze stanowiska menedżera Urawa Red Diamonds po tym sezonie. To dla mnie trudna decyzja, bo byłem we wspaniałym miejscu, dlatego nie jest mi łatwo. Priorytetem jest jednak rodzina i to w związku z nią muszę odejść - wyznaje.

- Chcę podziękować działaczom, którzy dali mi ogromne zaufanie. Mam ogromny szacunek do klubu. Moim celem jest w przyszłości powrót do Urawa Red Diamonds. Teraz jednak skupiamy się na spotkaniach, które przed nami - zapowiada.

Urawa Red Diamonds pod batutą Macieja Skorży ma jeszcze do rozegrania Klubowe Mistrzostwa Świata. Te w dniach 12-22 grudnia zorganizuje Arabia Saudyjska.

W drugiej rundzie czeka już na Urawę meksykański Club León, a w przypadku wygranej w półfinale czeka Macieja Skorżę pojedynek z Pepem Guardiolą i Manchesterem City.

Skorża prowadził w przeszłości też między innymi Wisłę Kraków, Legię Warszawa, Pogoń Szczecin oraz Lecha Poznań. Poza ojczyzną pracował z Ettifaq FC w Arabii Saudyjskiej oraz reprezentacją Zjednoczonych Emiratów Arabskich U-23.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy