Maciej Stolarczyk wraca do pracy w Ekstraklasie

Maciej Stolarczyk wraca do pracy w Ekstraklasie fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Janekx89 [Twitter]

Maciej Stolarczyk zastąpi Piotra Nowaka na stanowisku trenera Jagiellonii Białystok - poinformował Janekx89 na Twitterze.

Klub z Podlasia nawiązał w połowie niedawno zakończonego sezonu współpracę z Piotrem Nowakiem w nadziei na to, że wpłynie on w niedalekim czasie w zdecydowany sposób na poprawę wyników.

Zespół z Białegostoku nie zanotował jednak spodziewanego postępu, w związku z tym władze podjęły decyzję o przedwczesnym zakończeniu współpracy z blisko 58-letnim trenerem.

W międzyczasie przedstawiciele ekstraklasowej drużyny prowadzili rozmowy z potencjalnymi kandydatami na nowego szkoleniowca. Najlepsze wrażenie zrobił na nich Maciej Stolarczyk i to on w najbliższych dniach powinien podpisać kontrakt, o czym poinformował Janekx89 na Twitterze.

Tym samym 50-latek zaliczy płynne przejście z posady selekcjonera reprezentacji Polski U-21 na opiekuna Jagiellonii Białystok. W ten sposób powróci do pracy na poziomie Ekstraklasy, gdzie w przeszłości odpowiadał za wyniki Wisły Kraków (2018-2019).

W mediach panuje duże przekonanie, że w jego dotychczasową rolę selekcjonerską wcieli się Michał Probierz.

Młodzieżowa kadra „Biało-Czerwonych” zajęła pod wodzą Stolarczyka trzecie miejsce w grupie eliminacyjnej Mistrzostw Europy U-21, co uniemożliwiło jej wywalczenie awansu lub wzięcie udziału w barażach o awans na tę imprezę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! 10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie 10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy