Mainz dogadane z reprezentantem Japonii

Mainz dogadane z reprezentantem Japonii
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Bild

1. FSV Mainz 05 i Ritsu Dōan osiągnęli porozumienie w sprawie letniego transferu - poinformował „Bild”.

Transfer skrzydłowego PSV Eindhoven do ekipy Bundesligi powinien zostać przyklepany w przeciągu kolejnych kilku dni. Szacuje się, że klub z MEWA Arena zapłaci za zawodnika w granicach 4-5 milionów euro.

Można powiedzieć, że dziewiąta drużyna tegorocznej kampanii ligowej złapała dobrą okazję, zważywszy na to, że reprezentant Japonii odgrywa pierwszoplanową rolę u wicelidera Eredivisie. W sezonie 2021/2022 zanotował dotychczas 37 występów we wszystkich rozgrywkach, dokładając dziesięć goli i trzy asysty.

Wychowanek Gamby Osaki dobrze zna klimat Bundesligi. W poprzednim sezonie występował bowiem na wypożyczeniu w Arminii Bielefeld, gdzie odznaczał się dobrą postawą. Jego cierpliwość w walce o pierwszy skład PSV została wynagrodzona w bieżącej rundzie.

23-latek optymalnie sprawuje funkcję na prawym skrzydle, ale z powodzeniem radzi sobie również po drugiej stronie szerokości boiska. Trener Mainz Bo Svensson ceni sobie wszechstronność u tego zawodnika.

Mainz brakuje jakości na flankach, dlatego ostatnio zespół najczęściej występuje w formacji z wahadłowymi. Taki transfer pozwoli na większą elastyczność w kontekście ewentualnej zmiany formacji i ustawienia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy