Majewski: Wielki pech Polaka. Poważna kontuzja tuż przed startem sezonu

Majewski: Wielki pech Polaka. Poważna kontuzja tuż przed startem sezonu fot. Aleksandra Sieczka
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Telegraph

Radosław Majewski doznał kontuzji kolana na wczorajszym treningu.

Pomocnik prezentował bardzo dobrą formę w barwach Pogoni Szczecin i dostrzegli to działacze Western Sydney Wanderers, którzy chcieli wprowadzić więcej kreatywności w swoje poczynania ofensywne. Kusząca oferta przekonała Polaka do wyjazdu na Antypody. Na debiut w A-League 32-latkowi przyjdzie jednak trochę poczekać, a wszystko przez olbrzymi pech.

Gierka wewnętrzna podczas wczorajszego treningu zakończyła się dla Majewskiego przedwcześnie, po tym jak w walce o piłkę wślizgiem powalił go Dylan McGowan. Australijskie „Daily Telegraph” relacjonuje, iż piłkarz od razu poczuł ból w kolanie i klubowi medycy uznali, że konieczne będą szczegółowe badania. „Maja” nie miał jednak zbyt dobrych wiadomości dla swoich kolegów, bowiem miał im przekazać, iż według lekarza sprawa nie wygląda zbyt dobrze, a pauza może potrwać kilka miesięcy.

Żeby określić dokładny czas rekonwalescencji, należy poczekać na wyniki badań, lecz wstępne przypuszczenia sugerują, że leczenie potrwać może nawet kilka miesięcy. Wiele zależy od tego czy konieczna będzie operacja. Jeśli nie, istnieje możliwość, że Majewski wróci do gry w okolicach świąt, jest to jednak jedynie pozytywny scenariusz.

Australijscy dziennikarze informują, że to wielka strata dla Wanderers. Majewski miał być w obecnym sezonie podstawowym zawodnikiem drużyny i pomóc jej w walce o realizację celów. Teraz klub został położony w trudnej sytuacji, bowiem trudno będzie teraz o znalezienie odpowiedniego następcy. Czas na to Australijczycy mają do 15 października, kiedy zamyka się okno transferowe, lecz na ten moment wygląda na to, iż trener poczeka na powrót Majewskiego, a tymczasowo będzie korzystał z Mitcha Duke'a i Kwame Yeboaha.

Sezon A-League rusza za raptem dwa tygodnie. Wanderers rozegrają swój pierwszy mecz 12 października przeciwko Central Coast Marines.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy