Malang Sarr przyjdzie do Chelsea, by zaraz potem ją opuścić

Malang Sarr przyjdzie do Chelsea, by zaraz potem ją opuścić fot. Malang Sarr [Instagram]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: France Football

Malang Sarr zostanie zawodnikiem Chelsea, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, poinformowało „France Football”, tym samym potwierdzając wczorajsze doniesienia „Téléfoot”.

21-letni środkowy obrońca przeniesie się do Londynu na zasadzie wolnego transferu, gdyż wcześniej nie zdecydował się na przedłużenie wygasającej umowy z macierzystym klubem - OGC Nice.

W Chelsea długo jednak nie pozostanie. Jak informuje FF, po przejściu testów medycznych i podpisaniu umowy do 30 czerwca 2025 roku przeniesie się na zasadzie sezonowego wypożyczenia do jednej z czterech najmocniejszych lig Europy poza Premier League.

Jego usługami interesowały się AS Monaco, Betis, Torino czy Fulham, już nie wspominając o Barcelonie, która jednak zmieniła punkt widzenia po odejściu dyrektora sportowego, rodaka Sarra, Erica Abidala. Najprawdopodobniej liczba klubów, które będą mogły sobie pozwolić na wypożyczenie młodego stopera na tle zakontraktowania go na zasadzie wolnego transferu, znacząco zwiększy się, więc w razie powodzenia transakcji Chelsea i Sarr dostaną szeroki wybór dalszej ścieżki rozwoju piłkarza.

Sarr urodził się w Nicei i piłkarsko wychowywał w OGC. Do kadry pierwszego zespołu został włączony latem 2016 roku. Od tego czasu zebrał doświadczenie w postaci ponad 100 meczów na poziomie Ligue 1, gdzie wyróżniał się choćby umiejętnością rozegrania piłki od defensywy. Jego mankamentem są warunki fizyczne (zaledwie 182 centymetry wzrostu), jednak nadrabia ten brak inteligencją taktyczną, mobilnością i zwrotnością. Jest na ten moment młodzieżowym reprezentantem Francji, chociaż ze względu na korzenie może też wciąż wybrać Senegal na poziomie seniorskim.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy