Malang Sarr przyjdzie do Chelsea, by zaraz potem ją opuścić

Malang Sarr przyjdzie do Chelsea, by zaraz potem ją opuścić fot. Malang Sarr [Instagram]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: France Football

Malang Sarr zostanie zawodnikiem Chelsea, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, poinformowało „France Football”, tym samym potwierdzając wczorajsze doniesienia „Téléfoot”.

21-letni środkowy obrońca przeniesie się do Londynu na zasadzie wolnego transferu, gdyż wcześniej nie zdecydował się na przedłużenie wygasającej umowy z macierzystym klubem - OGC Nice.

W Chelsea długo jednak nie pozostanie. Jak informuje FF, po przejściu testów medycznych i podpisaniu umowy do 30 czerwca 2025 roku przeniesie się na zasadzie sezonowego wypożyczenia do jednej z czterech najmocniejszych lig Europy poza Premier League.

Jego usługami interesowały się AS Monaco, Betis, Torino czy Fulham, już nie wspominając o Barcelonie, która jednak zmieniła punkt widzenia po odejściu dyrektora sportowego, rodaka Sarra, Erica Abidala. Najprawdopodobniej liczba klubów, które będą mogły sobie pozwolić na wypożyczenie młodego stopera na tle zakontraktowania go na zasadzie wolnego transferu, znacząco zwiększy się, więc w razie powodzenia transakcji Chelsea i Sarr dostaną szeroki wybór dalszej ścieżki rozwoju piłkarza.

Sarr urodził się w Nicei i piłkarsko wychowywał w OGC. Do kadry pierwszego zespołu został włączony latem 2016 roku. Od tego czasu zebrał doświadczenie w postaci ponad 100 meczów na poziomie Ligue 1, gdzie wyróżniał się choćby umiejętnością rozegrania piłki od defensywy. Jego mankamentem są warunki fizyczne (zaledwie 182 centymetry wzrostu), jednak nadrabia ten brak inteligencją taktyczną, mobilnością i zwrotnością. Jest na ten moment młodzieżowym reprezentantem Francji, chociaż ze względu na korzenie może też wciąż wybrać Senegal na poziomie seniorskim.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny” Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy