Maldini spotkał się z Veretoutem. Transfer tuż-tuż?!

Maldini spotkał się z Veretoutem. Transfer tuż-tuż?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Alfredo Pedullà

AC Milan wysunął się na prowadzenie w wyścigu zmierzającym do pozyskania Jordana Veretouta.

Francuz ma za sobą naprawdę udany sezon. Rozegrał on 37 spotkań, w których brał czynny udział przy zdobyciu aż dziewięciu trafień. Na wynik ten składa się pięć goli oraz cztery finalne podania. Nic zatem dziwnego, że przykuł on uwagę wielu ekip.

26-latek od dłuższego czasu jest w kontakcie z Napoli, a ponadto jego transfer sondują Roma i Milan. „Błękitni” oraz „Wilki” w tym momencie skupiają się jednak na innych operacjach transferowych, co, jak informuje Alfredo Pedullà, starają się wykorzystać „Rossoneri”.

Przypadek Theo Hernándeza pokazał, że Paolo Maldini woli stawiać na bezpośredni kontakt. Zanim bowiem Hiszpan zawitał na San Siro, legendarny Włoch spotkał się z nim na Ibizie. To wówczas lewy defensor został przekonany do przeprowadzki na Półwysep Apeniński. 

Wykorzystując ten sam patent działacz mediolańczyków odbył spotkanie z Jordanem Veretoutem, na którym opowiadał Francuzowi o najnowszym projekcie klubu. Na razie środkowy pomocnik nie uległ zauroczeniu. W tym kontekście należy rozumieć, że Milan w przeciwieństwie do Napoli i Romy nie może zaoferować gry w europejskich pucharach. 

Pomimo tego ekipa z San Siro złożyła na biurko Fiorentiny oficjalną ofertę. Opiewa ona na kwotę 15 milionów euro i zawiera kartę zawodniczą Lucasa Bigli, który znajduje się na liście życzeń „Violi”. Jednak z uwagi na wysokie zarobki Argentyńczyka ostatecznie w najbliższych dniach propozycja może zostać zmieniona na samą gotówkę w wysokości 20 milionów euro.

Tym samym sporo teraz będzie zależeć o woli zawodnika. Jeśli zdecyduje się on zaakceptować pomysł przeprowadzki do Mediolanu, oba kluby nie powinny mieć problemu z wypracowaniem porozumienia. Transfer miałby zostać zrealizowany do najbliższej środy.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy