Małe sukcesy Steve Keana

Małe sukcesy Steve Keana
Bartłomiej Rakuzy
Bartłomiej Rakuzy
Źródło: Sky Sports

Od początku sezonu Steve Kean wykonuje tytaniczną pracę, aby utrzymać kluczowych zawodników w zespole. Szkot zwycięsko zakończył wyczerpującą batalię o pozostanie Christophera Samby oraz, jak się okazuje, Aiyegbeniego Yakubu.

Podczas zimowego okienka transferowego kadra Blackburn była nieustannie prześwietlana przez Queens Park Rangers. Właściciele londyńskiego klubu największą ochotę mieli na Christophera Sambę, jednak ten dał się przekonać do pozostania w klubie i wparcia go w walce o utrzymanie. QPR w czasie okienka desperacko szukali również napastników i jednym z celów był najlepszy snajper Blackburn, Yakubu. 

 
- Nie mieliśmy oficjalnej oferty za Yakubu, ale myślę, oni zawsze byli nim bardzo zainteresowani. Nie tylko QPR, było wiele klubów, które wyrażały zainteresowanie – mówił Steve Kean.
 
Trzeba przyznać, że Szkot dobrze się spisał nie osłabiając klubu przed decydującą rundą rewanżową. Umiejętność negocjacji i odpowiedniej rozmowy z zawodnikami pozwoliły mu na zatrzymanie klasowych zawodników w klubie, który większość sezonu spędza w dolnej części tabeli.
 
Yakubu został wykupiony z Evertonu latem ubiegłego roku i transfer okazał się strzałem w dziesiątkę. Gdyby nie 13 bramek w 17 meczach tego sezonu, które zdobył Nigeryjczyk, szkocki menedżer miałby spore problemy z utrzymaniem klubu w Premier League. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Mateusz Wdowiak latem odejdzie z Cracovii. Wreszcie wróci do gry! [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Mateusz Wdowiak latem odejdzie z Cracovii. Wreszcie wróci do gry! [OFICJALNIE] Wielki powrót stał się faktem. OFICJALNIE: Sokratis w Grecji Wielki powrót stał się faktem. OFICJALNIE: Sokratis w Grecji Real Madryt ma problem z zebraniem środków na Mbappé. Hitowa wymiana obniży cenę Francuza?! Real Madryt ma problem z zebraniem środków na Mbappé. Hitowa wymiana obniży cenę Francuza?! Tottenham zmienił nastawienie. Rosną szanse na transfer Dele Allego Tottenham zmienił nastawienie. Rosną szanse na transfer Dele Allego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy