Mamadou Sakho blisko powrotu z Premier League do Francji. Trwają zaawansowane negocjacje

Mamadou Sakho blisko powrotu z Premier League do Francji. Trwają zaawansowane negocjacje fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Nicolò Schira

Mamadou Sakho jest o krok od przeprowadzki do Nicei, o czym informuje Nicolò Schira.

Umowa 30-latka z Crystal Palace wygasa 30 czerwca 2021 roku i nie ma przesłanek ku temu, by została przedłużona. Tym bardziej że nie był on ostatnimi czasy pierwszym wyborem Roya Hodgsona.

Z tego też powodu środkowy obrońca postanowił poszukać dla siebie nowego klubu. Wydaje się, że ta misja powinna zakończyć się sukcesem.

Tak przynajmniej twierdzi Nicolò Schira. Jego zdaniem Francuz prowadzi zaawansowane negocjacje kontraktowe z Niceą.

Jeśli nie stanie się zatem nic nieprzewidzianego, lada dzień powinien on złożyć podpis pod umową. Prawdopodobnie trafi do ojczyzny jeszcze w zimie. Crystal Palace nie zarobi na nim jednak okazałej sumy, a być może nawet pozwoli odejść za darmo.

W nowym zespole Sakho postara się załatać lukę po kontuzjowanym Dante. Niedawno do Nicei trafił wprawdzie William Saliba z Arsenalu, jednak uznano, że to zbyt mało. Tym bardziej że nowy trener „Les Aiglons”, Adrian Ursea, preferuje grę trójką środkowych obrońców.

Dla Sakho jest to powrót do ligi francuskiej po blisko ośmiu latach. We wrześniu 2017 roku zamienił on bowiem PSG na Liverpool. Z Anfield trafił później do wspomnianego Crystal Palace.

W trwającym sezonie Premier League zanotował pięć występów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy