Mamajew i Kokorin wychodzą na wolność

Mamajew i Kokorin wychodzą na wolność
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TASS

Sąd Okręgowy w Biełgorodzie podjął decyzję o warunkowym zwolnieniu sprawców ataku na urzędnika Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji Denisa Paka. Tym samym Aleksandr Kokorin i Pawieł Mamajew wkrótce powinni wyjść na wolność.

W maju 2019 roku rosyjscy piłkarze, a także Kirił Kokorin (brat Aleksandra) oraz Aleksander Protasowicz (ich przyjaciel), zostali skazani na pobyt w koloni karnej. Doszło do tego, ponieważ cała czwórka wzięła udział w bójce, a dodatkowo dopuściła się wandalizmu.

Do zdarzenia doszło w centrum Moskwy, gdzie najpierw zaatakowano Witalija Sołowczuka, szofera dziennikarki Olgi Uszakowej, a następnie Denisa Paka, szefa departamentu przemysłu samochodowego i inżynierii kolejowej w Ministerstwie Przemysłu i Handlu. Ucierpiał także inny urzędnik resortu (więcej - tutaj). Cała trójka potrzebowała pomocy medycznej.

Policja natychmiast przystąpiła do czynności dochodzeniowo-śledczych i już wkrótce cała czwórka trafiła do aresztu, gdzie oczekiwała na proces. Ostatecznie mężczyznom wymierzono kary odpowiednio osiemnastu i siedemnastu miesięcy pobytu w kolonii karnej, przy uwzględnieniu dotychczas spędzonego czasu za kratami.

Od tego czasu prawnicy pracowali nad uwolnieniem swoich klientów i koniec końców najprawdopodobniej dopną swego. Jak poinformowała bowiem rosyjska agencja prasowa TASS, Sąd Okręgowy w Biełgorodzie przychylił się do złożonych wniosków o warunkowe zwolnienie i jeśli prokuratura nie złoży odwołania od tej decyzji, cała czwórka wyjdzie na wolność już 17 września.

Na razie nie wiadomo, jak potoczą się dalsze losy Mamajewa i Kokorina, którzy przed odsiadką grali odpowiednio w Krasnodarze i Zenicie Sankt Petersburg. Środkowy pomocnik na swoim koncie ma 15 występów w reprezentacji Rosji, zaś napastnik jak dotąd przywdziewał trykot „Sbornej” 48 razy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny” Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny” AC Milan wytypował następcę Çalhanoğlu. Możliwy głośny wolny transfer! AC Milan wytypował następcę Çalhanoğlu. Możliwy głośny wolny transfer! Buksa lepszy od Przybyłki. New England Revolution pozostaje w grze o zwycięstwo w MLS [WIDEO] Buksa lepszy od Przybyłki. New England Revolution pozostaje w grze o zwycięstwo w MLS [WIDEO] Liga Mistrzów: Haaland rekordzistą. Nikt tak szybko nie strzelił tylu bramek Liga Mistrzów: Haaland rekordzistą. Nikt tak szybko nie strzelił tylu bramek Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE] Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy