Mamajew i Kokorin wychodzą na wolność

Mamajew i Kokorin wychodzą na wolność
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TASS

Sąd Okręgowy w Biełgorodzie podjął decyzję o warunkowym zwolnieniu sprawców ataku na urzędnika Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji Denisa Paka. Tym samym Aleksandr Kokorin i Pawieł Mamajew wkrótce powinni wyjść na wolność.

W maju 2019 roku rosyjscy piłkarze, a także Kirił Kokorin (brat Aleksandra) oraz Aleksander Protasowicz (ich przyjaciel), zostali skazani na pobyt w koloni karnej. Doszło do tego, ponieważ cała czwórka wzięła udział w bójce, a dodatkowo dopuściła się wandalizmu.

Do zdarzenia doszło w centrum Moskwy, gdzie najpierw zaatakowano Witalija Sołowczuka, szofera dziennikarki Olgi Uszakowej, a następnie Denisa Paka, szefa departamentu przemysłu samochodowego i inżynierii kolejowej w Ministerstwie Przemysłu i Handlu. Ucierpiał także inny urzędnik resortu (więcej - tutaj). Cała trójka potrzebowała pomocy medycznej.

Policja natychmiast przystąpiła do czynności dochodzeniowo-śledczych i już wkrótce cała czwórka trafiła do aresztu, gdzie oczekiwała na proces. Ostatecznie mężczyznom wymierzono kary odpowiednio osiemnastu i siedemnastu miesięcy pobytu w kolonii karnej, przy uwzględnieniu dotychczas spędzonego czasu za kratami.

Od tego czasu prawnicy pracowali nad uwolnieniem swoich klientów i koniec końców najprawdopodobniej dopną swego. Jak poinformowała bowiem rosyjska agencja prasowa TASS, Sąd Okręgowy w Biełgorodzie przychylił się do złożonych wniosków o warunkowe zwolnienie i jeśli prokuratura nie złoży odwołania od tej decyzji, cała czwórka wyjdzie na wolność już 17 września.

Na razie nie wiadomo, jak potoczą się dalsze losy Mamajewa i Kokorina, którzy przed odsiadką grali odpowiednio w Krasnodarze i Zenicie Sankt Petersburg. Środkowy pomocnik na swoim koncie ma 15 występów w reprezentacji Rosji, zaś napastnik jak dotąd przywdziewał trykot „Sbornej” 48 razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy