Mamy następnego Polaka w Lidze Mistrzów! Prestiżowy debiut w środowy wieczór

2024-10-02 22:20:48; Aktualizacja: 9 minut temu
Mamy następnego Polaka w Lidze Mistrzów! Prestiżowy debiut w środowy wieczór Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek Źródło: Club Brugge

Jednym z meczów rozgrywanych w środowy wieczór w Lidze Mistrzów jest potyczka Sturmu Graz z Club Brugge. W drugiej połowie na murawie zameldował się Michał Skóraś, dla którego to debiut w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach.

W trwającym sezonie Michał Skóraś otrzymał dotychczas osiem szans na pokazanie swoich umiejętności w belgijskiej ekstraklasie. Może nie jest podstawowym zawodnikiem Club Brugge, bo spędził na murawie łącznie tylko 188 minut, ale nie wziął udziału tylko w jednym spotkaniu ligowym.

Dwa tygodnie temu jego zespół mierzył się na start zmagań w Lidze Mistrzów z Borussią Dortmund, ulegając jej 0:3. Polak siedział wtedy na ławce rezerwowych.

Środowe starcie belgijskiej ekipy ze Sturmem Graz rozpoczęło się dla niego podobnie. Po przerwie doczekał się jednak na wejście na boisko. Trener Nicky Hayen zdecydował się jednocześnie ściągnąć z niego Andreasa Skova Olsena.

Dla piłkarza, który w przeszłości był związany z Lechem Poznań, jest to upragniony debiut w Champions League.

Zespół z Brugii prowadzi obecnie na austriackiej ziemi 1:0. Jeszcze przed przerwą korzystny wynik przyjezdnym dał gol autorstwa Christosa Tzolisa. Dla niego to również duży wyczyn, bo pierwsza w karierze bramka w Lidze Mistrzów.

24-letni Skóraś trafił do Belgii w 2023 roku. „Kolejorz” otrzymał wtedy za niego sześć milionów euro. W sumie zaliczył dotychczas 56 występów w barwach drużyny.