Manchester City: Analitycy kluczem do nowej umowy dla De Bruyne?!

Manchester City: Analitycy kluczem do nowej umowy dla De Bruyne?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Athletic

Kevin de Bruyne na początku sezonu rozpoczął negocjacje z Manchesterem City w sprawie nowej umowy, ale strony osiągnęły porozumienie dopiero wtedy, gdy odpowiednie dane przedstawili analitycy - uważa „The Athletic”.

29-latek to absolutnie kluczowy gracz „Obywateli”. Po odejściu Davida Silvy doszło mu zadań na boisku, ale już teraz można powiedzieć, że podołał on zadaniu. Aktualnie jest wicekapitanem zespołu i nic więc dziwnego, że oczekiwał nagrody za swoją świetną postawę.

Pierwsza propozycja nie sprostała jego wymaganiom finansowym. Według „The Athletic” gwarantowała ona mu niższe wynagrodzenie niż to, na które mógł liczyć. W efekcie Belg miał narzekać na swoją sytuację w rozmowach z innymi członkami drużyny. Zauważył, że klub latem pracował nad sprowadzeniem Lionela Messiego, a w rozmowach z nim szczędzi grosza.

Aby to zmienić, Kevin de Bruyne wpadł na pewien pomysł. Jak informuje wspomniane źródło, w ostatnich miesiącach jego grę oraz postawę całej ekipy obserwowali analitycy. Ich zadaniem było udowodnienie wkładu ofensywnego zawodnika w osiągane wyniki.

Analiza wykazała, że Manchester City może z powodzeniem rywalizować o najważniejsze trofea, ale kluczowy w tym wszystkim jest reprezentant Belgii. Kiedy dane zostały przedstawione klubowym władzom, strony wreszcie doszły do porozumienia.

Prawonożny piłkarz otrzymał pożądaną podwyżkę i chociaż nie jest ona znaczna, to spełniła swoją rolę.

Drugim czynnikiem decydującym o kontynuowaniu współpracy były ambicje klubu. De Bruyne przekonał się, że jego pracodawcy zależy na wygraniu Ligi Mistrzów i dlatego latem zamierza wzmocnić zespół.

Tym sposobem jeden z najważniejszych graczy podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy