Manchester City: Bernardo Silva oskarżony przez The FA. Grozi mu dyskwalifikacja!

Manchester City: Bernardo Silva oskarżony przez The FA. Grozi mu dyskwalifikacja!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Manchester City

The FA (Angielska Federacja Piłkarska) postanowiła oskarżyć Bernardo Silvę o umieszczenie rasistowskiego wpisu na Twitterze, w którym to zażartował sobie z kolegi z zespołu - Benjamina Mendy'ego.

Portugalczyk oraz Francuz znają się już od ponad trzech lat i łączą ich bardzo bliskie przyjacielskie stosunki. Z tego też powodu Bernardo Silva  postanowił zażartować sobie z klubowego kolegi po wygranym spotkaniu z Watfordem (8:0), w którym to Benjamin Mendy pojawił się w wyjściowym składzie Manchesteru City po dłuższej przerwie spowodowanej różnego rodzaju problemami zdrowotnymi.

Zadowolony z tego faktu skrzydłowy zamieścił na Twitterze wpis przedstawiający młodego Francuza w zestawieniu z czarnoskórą postacią reklamującą hiszpańskie słodycze marki Conguitos. Sam 25-letni zawodnik nie poczuł się urażony tym faktem i umieścił stosowną odpowiedź skierowaną do Portugalczyka.

Na tym cała sprawa mogłaby się zakończyć, ale Bernando Silva stał się dość niespodziewanie obiektem ataku internetowej społeczności, która zarzuciła mu, że jego wpis ma charakter rasistowski. Z tego też powodu piłkarz usunął ostatecznie swojego tweeta, ale nie omieszkał wyrazić swojego niezadowolenia dla takiego stanu rzeczy.

- Nie można nawet pożartować z przyjacielem w tych czasach... ludzie... - napisał piłkarz Manchesteru City.

Gdyby tego było mało, to całą sprawą zainteresowała się The FA (Angielska Federacja Piłkarska), która postanowiła przyjrzeć się występkowi zawodnika i oceniła, że umieszczony wpis naruszył obowiązujące zasady, ponieważ miał charakter obraźliwy/niewłaściwy/godzący w dobre imię piłki nożnej oraz zawierał odniesienie do rasy/koloru skóry/pochodzenia etnicznego.

Teraz Portugalczyk ma czas do 9 października na odniesienie się do tych oskarżeń i następnie zostanie wydany wyrok w jego sprawie. W najgorszym razie 25-latek może zostać zdyskwalifikowany na sześć spotkań obejmujący wszystkie rozgrywki na Wyspach Brytyjskich, a to oznaczałoby, że Bernardo Silva mógłby nie wystąpić w spotkaniach przeciwko Crystal Palace (liga), Aston Villi (liga), Southampton (puchar), Southampton (liga), Liverpoolowi (liga) oraz Chelsea (liga).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy