Manchester City bierze młokosa. Już po testach medycznych

Manchester City bierze młokosa. Już po testach medycznych fot. Poetra.RH / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter]

Manchester City będzie nowym klubem Divine'a Mukasy - podaje Fabrizio Romano.

Latem istniał temat transferu Lucasa Paquety do Manchesteru City. Zdaniem Globo.com mistrzowie Anglii złożyli za niego West Hamowi ofertę w wysokości 70 milionów funtów (81 milionów euro). Florian Plettenberg twierdził, że propozycja była nieco niższa i opiewała na około 60 milionów funtów. Kilka źródeł sugerowało, że Brazylijczyk jest zainteresowany przenosinami na Etihad Stadium, ale ostatecznie transakcja nie została zawarta.

Jak się okazuje, MC pozyska innego zawodnika z West Hamu. Będzie to transfer zupełnie innego kalibru, ponieważ chodzi o 16-letniego Divine'a Mukasę.

Fabrizio Romano donosi, że młody gracz ukończył już testy medyczne. Jego przeprowadzka do MC jest przesądzona i powinna zostać potwierdzona wkrótce.

„City wciąż poszukuje topowych talentów. Akademia pozostaje kluczową częścią projektu klubu” - skomentował ten ruch włoski dziennikarz.

Mukasa to piłkarz ofensywny. W poprzednim sezonie uzbierał 10 występów, trafienie i asystę w rozgrywkach Premier League U-18.

Na koncie ma powołania do reprezentacji Anglii juniorów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy