Manchester City: David Silva z rekordem Premier League. Nikt przed nim nie wygrał 200 meczów tak szybko!

Manchester City: David Silva z rekordem Premier League. Nikt przed nim nie wygrał 200 meczów tak szybko! fot. Manchester City FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Manchester City | Squawka

David Silva pojawił się na boisku w końcowym fragmencie spotkania z Evertonem (3:1), ale to wystarczyło do tego, aby zapisał się na kartach historii Premier League.

Doświadczony pomocnik został wpuszczony na plac gry w 86. minucie meczu za Raheema Sterlinga i po zaledwie kilku chwilach mógł świętować z kolegami z drużyny odniesienie piątego zwycięstwa w lidze, które oznaczało utrzymanie pięciopunktowej straty do prowadzącego Liverpoolu.

Jak się okazało ten rezultat miał szczególny wymiar dla Davida Silvy, ponieważ oznaczał dla niego 200. indywidualną wygraną w rozgrywkach Premier League.

33-letni zawodnik potrzebował do osiągnięcia tego wyniku zaledwie 289 meczów i pod tym względem przebił wyczyn Johna Terry'ego, który dopiero po swoim 305 występie w barwach Chelsea mógł pochwalić się odniesieniem identycznego sukcesu.

Dla reprezentant Hiszpanii zapisanie się w ten sposób na kartach historii Premier League będzie z pewnością dodatkową nagrodą za całokształt swojego wkładu w rozwój ligi oraz Manchesteru City, ponieważ trwający sezon jest dla niego ostatnim spędzonym na Wyspach Brytyjskich.

Najszybsze 200. zwycięstwo w rozgrywkach Premier League

1. David Silva (289 meczów) - Manchester City
2. John Terry (305 meczów) - Chelsea
3. Petr Čech (310 meczów) - Chelsea
4. Ryan Giggs (315 meczów) - Manchester United
5. Ashley Cole (318 meczów) - Arsenal i Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy