Manchester City: David Silva z rekordem Premier League. Nikt przed nim nie wygrał 200 meczów tak szybko!

Manchester City: David Silva z rekordem Premier League. Nikt przed nim nie wygrał 200 meczów tak szybko! fot. Manchester City FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Manchester City | Squawka

David Silva pojawił się na boisku w końcowym fragmencie spotkania z Evertonem (3:1), ale to wystarczyło do tego, aby zapisał się na kartach historii Premier League.

Doświadczony pomocnik został wpuszczony na plac gry w 86. minucie meczu za Raheema Sterlinga i po zaledwie kilku chwilach mógł świętować z kolegami z drużyny odniesienie piątego zwycięstwa w lidze, które oznaczało utrzymanie pięciopunktowej straty do prowadzącego Liverpoolu.

Jak się okazało ten rezultat miał szczególny wymiar dla Davida Silvy, ponieważ oznaczał dla niego 200. indywidualną wygraną w rozgrywkach Premier League.

33-letni zawodnik potrzebował do osiągnięcia tego wyniku zaledwie 289 meczów i pod tym względem przebił wyczyn Johna Terry'ego, który dopiero po swoim 305 występie w barwach Chelsea mógł pochwalić się odniesieniem identycznego sukcesu.

Dla reprezentant Hiszpanii zapisanie się w ten sposób na kartach historii Premier League będzie z pewnością dodatkową nagrodą za całokształt swojego wkładu w rozwój ligi oraz Manchesteru City, ponieważ trwający sezon jest dla niego ostatnim spędzonym na Wyspach Brytyjskich.

Najszybsze 200. zwycięstwo w rozgrywkach Premier League

1. David Silva (289 meczów) - Manchester City
2. John Terry (305 meczów) - Chelsea
3. Petr Čech (310 meczów) - Chelsea
4. Ryan Giggs (315 meczów) - Manchester United
5. Ashley Cole (318 meczów) - Arsenal i Chelsea

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy