Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO]

Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: César Luis Merlo

Manchester City ma dopinać ostatnie szczegóły związane z zakontraktowaniem Darío Ariela Sarmiento z Estudiantes de La Plata - poinformował César Luis Merlo.

Czołowe europejskie kluby nieustannie monitorują rynek w poszukiwaniu wszechstronnych i obiecujących młodych zawodników występujących w słabszych lub niższych ligach na Starym Kontynencie czy też w innych rejonach świata.

Na pozyskanie piłkarza z tej drugiej puli zdecydował się Manchester City, którego wysłannicy przyglądali się od pewnego czasu rozwojowi Darío Ariela Sarmiento z Estudiantes de La Plata i mieli na jego temat na tyle dobre zdanie, że władze angielskiego klubu postanowiły przejść do konkretów związanych z zapewnieniem sobie możliwości korzystania z usług 17-letniego skrzydłowego.

César Luis Merlo uważa, że transfer z udziałem filigranowanego Argentyńczyka jest już w zasadzie przesądzony i ten trafi oficjalnie do ekipy z Etihad Stadium w czerwcu 2021 roku.

Wspomniany dziennikarz przekonuje, że oba zespoły ustaliły wysokość kwoty odstępnego za utalentowanego piłkarza na poziomie 7 milionów euro, a on sam zwiąże się z nowym pracodawcą do zakończenia sezonu 2025/2026.

Podana suma będzie mogła w przyszłości wzrosnąć nawet do 20 milionów euro w przypadku aktywacji wszystkich bonusów zawartych w porozumieniu pomiędzy Manchesterem City a Estudiantes de La Plata.

Darío Ariel Sarmiento po przeprowadzce na Wyspy Brytyjskie nie dostąpi zaszczytu zaistnienia w drużynie prowadzonej przez Pepa Guardiolę, ponieważ od razu ma przenieść się na zasadzie wypożyczenia do jednego z klubów zrzeszonych w City Football Group, gdzie poza „The Citizens” znajdują się między innymi Melbourne City, Montevideo City Torque, Lommel S.K., New York City, Girona czy Troyes.

Należy przypuszczać, że reprezentant Argentyny do lat 16 przeniesie się do jednego z nich i jeżeli w nim się sprawdzi, wówczas trafi pod skrzydła hiszpańskiego szkoleniowca.

Utalentowany skrzydłowy wystąpił w jedenastu spotkaniach Estudiantes de La Plata w tym sezonie i zanotował w nich jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea szykuje niemieckiego trenera Chelsea szykuje niemieckiego trenera Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi Real Madryt: Ødegaard chce transferu Real Madryt: Ødegaard chce transferu OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy