Manchester City: James McAtee wypożyczony do Championship [OFICJALNIE]

Manchester City: James McAtee wypożyczony do Championship [OFICJALNIE]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sheffield United

Z Manchesteru City do Sheffield United przeniósł się w ramach wypożyczenia utalentowany James McAtee.

Manchester City kontynuuje uszczuplanie kadry pierwszego zespołu. Wcześniej z drużyną żegnali się między innymi Raheem Sterling, Gabriel Jesus, Ołeksandr Zinczenko czy Yangel Herrera oraz Kō Itakura. Teraz ich losy podzielił także James McAtee.

Anglik nie miał zbyt wielkich szans, by otrzymywać od Pepa Guardioli szanse w barwach „Obywateli”, dlatego postanowił poszukać zatrudnienia w innym miejscu. Pomocną dłoń wyciągnęła do niego ekipa Sheffield United.

Ofensywny pomocnik dosyć szybko porozumiał się z przedstawicielem Championship i w czwartkowe przedpołudnie transakcja została obwieszczona całemu światu.

19-latek przenosi się do tej ekipy w ramach wypożyczenia. Porozumienie, które wypracowały strony, będzie obowiązywało do 31 maja 2023 roku.

W umowie nie znalazła się oczywiście opcja wykupu. Na Etihad Stadium wiąże z McAtee przyszłość.

- Nie mogę doczekać się nadchodzącego wyzwania. Od wielu lat starałem się robić wszystko, by wejść do piłki seniorskiej i teraz mam nadzieję, że jestem gotów. Sposób, w jaki gra Sheffield bardzo mi odpowiada i mam nadzieję, że pomogę w osiąganiu zamierzonych celów. Manchester City chce, żebym zdobył cenne doświadczenie i ja mam podobny zamiar - mówi McAtee.

Reprezentant Anglii do lat 20 rozegrał do tej pory w barwach pierwszej drużyny Manchesteru City łącznie sześć spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy