Manchester City: James McAtee wypożyczony do Championship [OFICJALNIE]

Manchester City: James McAtee wypożyczony do Championship [OFICJALNIE]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sheffield United

Z Manchesteru City do Sheffield United przeniósł się w ramach wypożyczenia utalentowany James McAtee.

Manchester City kontynuuje uszczuplanie kadry pierwszego zespołu. Wcześniej z drużyną żegnali się między innymi Raheem Sterling, Gabriel Jesus, Ołeksandr Zinczenko czy Yangel Herrera oraz Kō Itakura. Teraz ich losy podzielił także James McAtee.

Anglik nie miał zbyt wielkich szans, by otrzymywać od Pepa Guardioli szanse w barwach „Obywateli”, dlatego postanowił poszukać zatrudnienia w innym miejscu. Pomocną dłoń wyciągnęła do niego ekipa Sheffield United.

Ofensywny pomocnik dosyć szybko porozumiał się z przedstawicielem Championship i w czwartkowe przedpołudnie transakcja została obwieszczona całemu światu.

19-latek przenosi się do tej ekipy w ramach wypożyczenia. Porozumienie, które wypracowały strony, będzie obowiązywało do 31 maja 2023 roku.

W umowie nie znalazła się oczywiście opcja wykupu. Na Etihad Stadium wiąże z McAtee przyszłość.

- Nie mogę doczekać się nadchodzącego wyzwania. Od wielu lat starałem się robić wszystko, by wejść do piłki seniorskiej i teraz mam nadzieję, że jestem gotów. Sposób, w jaki gra Sheffield bardzo mi odpowiada i mam nadzieję, że pomogę w osiąganiu zamierzonych celów. Manchester City chce, żebym zdobył cenne doświadczenie i ja mam podobny zamiar - mówi McAtee.

Reprezentant Anglii do lat 20 rozegrał do tej pory w barwach pierwszej drużyny Manchesteru City łącznie sześć spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy