Manchester City kończy okno z przytupem. Głośny transfer w ramach Premier League [OFICJALNIE]

2023-09-01 11:45:59; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Manchester City kończy okno z przytupem. Głośny transfer w ramach Premier League [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Manchester City | Wolverhampton

Matheus Nunes przeniósł się w ramach transferu definitywnego z Wolverhampton do Manchesteru City. W przeciwnym kierunku na zasadzie wypożyczenie z opcją wykupu powędrował Thomas Doyle.

Przedstawiciele „The Citizens” zostali zmuszeni do nagłego powrotu do rynek transferowy z powodu doznania poważnej kontuzji przez Kevina De Bruyne'a. Jego rozbrat z futbolem może potrwać nawet do końca roku. Dlatego menedżer Pep Guardiola zażądał uzupełnienia luki po nim wartościowym zawodnikiem.

Mistrz Anglii rozważał kilka dostępnych opcji i spośród nich zdecydował się pozyskanie Mathuesa Nunesa z Wolverhampton.

Negocjacje z zespołem „Wilków” nie należały do łatwych, ale zakończyły się osiągnięciem pełnego sukcesu, co pokazuje zaprezentowanie portugalskiego pomocnika nowych barwach na kilkanaście godzin przed końcem Transfer Deadline Day.

25-letni zawodnik trafił na Etihad Stadium w ramach transakcji definitywnej za 53,2 miliona funtów (62,05 miliona euro) kwoty stałej bez żadnych dodatków i związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2028 roku.

W ten sposób bohater rekordowego zeszłorocznego transferu ze Sportingu za 45 milionów euro podstawy i pięć milionów euro bonusów stał się jednocześnie nowym liderem klasyfikacji największych sprzedaży, wyprzedzając swojego rodaka - Rúbena Nevesa, który kilka tygodni temu przeszedł do Al-Hilal za 55 milionów euro.

Ponadto „Wilki” zagwarantowały sobie zgarnięcie dziesięciu procent z sumy następnej gotówkowej transakcji z udziałem wychowanka drużyny z Lizbony.

Wypracowany konsens pomiędzy klubami zakładał jednocześnie wysłanie w przeciwnym kierunku Thomasa Doyle'a w ramach rocznego wypożyczenia z zawartą opcją wykupu za pięć milionów funtów (5,83 miliona euro).

Jeżeli Wolverhampton z niech skorzysta, to w przyszłości może zostać zmuszone do oddania aż połowy sumy z kwoty następnego transferu środkowego pomocnika.

Matheus Nunes zakończył swój pobyt w ekipie z Molineux Stadium na 41 meczach z zanotowanym trafieniem i asystą.

Natomiast Doyle nie pojawił się ani razu na boisku w bieżących rozgrywkach, a poprzednie spędził na wypożyczeniu w Sheffield United, gdzie przyczynił się do wywalczenia awansu do Premier League przez strzelenie czterech goli i zaliczeniem siedmiu asyst w 38 występach.