Manchester City mistrzem Anglii 2020/2021 [OFICJALNIE]

2021-05-11 18:52:18; Aktualizacja: 3 lata temu
Mateusz Michałek Źródło: Manchester City

Porażka Manchesteru United z Leicester City 1:2 zapewniła tytuł mistrza Anglii Manchesterowi City.

Starcie pomiędzy „Czerwonymi Diabłami” a „Lisami” rozpoczęło się od trafienia Luke’a Thomasa. Szybko wyrównał Mason Greenwood, ale ostatnie słowo, już w drugiej połowie, należało do Leicester. W 66. minucie Caglar Söyüncü mocnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego Marca Albrightona.

Drugi w tabeli Premier League MU przegrał z Leicester i na trzy kolejki przed końcem sezonu ma 10 punktów straty do Manchesteru City. Już na pewno jej nie odrobi. Co prawda obie drużyny na przestrzeni całego sezonu zanotowały taką samą liczbę porażek (po pięć), ale to MC częściej wygrywał.

„The Citizens”, którzy zgromadzili do tej pory 80 „oczek”, wracają na angielski tron po roku przerwy. To ich trzeci tytuł mistrzowski zdobyty pod wodzą Pepa Guardioli i siódmy w historii klubu.

Sezon może zakończyć się dla nich jeszcze lepiej, ponieważ pod koniec maja zmierzą się w finale Ligi Mistrzów z Chelsea. Wcześniej wygrali Puchar Ligi.

Zwycięstwo z MU jest również bardzo istotne dla walczącego o udział w LM Leicester. W tym momencie „Lisy” mają osiem punktów przewagi nad piątym miejscem.