Manchester City najlepszą drużyną globu. Inaczej być nie mogło [OFICJALNIE]

Manchester City najlepszą drużyną globu. Inaczej być nie mogło [OFICJALNIE] fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: France Football

Manchester City drugi raz z rzędu został wybrany najlepszą drużyną roku w plebiscycie „France Football”.

W poniedziałkowy wieczór w paryskim budynku opery Théâtre du Châtelet odbyła się ceremonia wręczenia nagród w kilku różnych kategoriach. „Crème de la crème” całego przedsięwzięcia była oczywiście ósma Złota Piłka dla Lionela Messiego.

Oprócz nagród indywidualnych, jak co roku przyznano również jedną zespołową.

Tutaj niekwestionowanym zwycięzcą okazała się kadra Manchesteru City, który w poprzednim sezonie wywalczył historyczną „potrójną koronę” w postaci Pucharu Europy, mistrzostwa Anglii i Pucharu Anglii, powtarzając wyczyn Manchesteru United z kampanii 1998/1999.

Na gali zabrakło trenera pierwszej drużyny Pepa Guardioli, ale w jego imieniu nagrodę z rąk wodzireja wydarzenia Didiera Drogby odebrał prezes „Obywateli” Ferran Soriano.

– Jesteśmy bardzo zaszczyceni. Cieszyliśmy się bardzo dobrym sezonem, choć ta nagroda to nie wynik wyłącznie minionego roku. Jesteśmy na tej scenie, ponieważ mamy w zespole wspaniałych piłkarzy, trenerów i dyrektorów. Za kulisami zapracowały też na to inni ludzie – powiedział Sorriano tuż po otrzymaniu statuetki.

Poza hiszpańskim działaczem w teatrze zagościli zawodnicy z listy nominowanych do Złotej Piłki: Erling Haaland, Rodri, Julián Álvarez, Bernardo Silva, Ederson i Rúben Dias.

***

Złota Piłka 2023: Lionel Messi wygrywa po raz ÓSMY. Miejsca 2-10 [OFICJALNIE]

Złota Piłka 2023: Miejsca 11-20 [OFICJALNIE]

Złota Piłka 2023: Miejsca 21-30 [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Wtedy powrót do ŁKS-u będzie moim marzeniem”. Marcin Matysiak wyjaśnił, dlaczego wolał odejść „Wtedy powrót do ŁKS-u będzie moim marzeniem”. Marcin Matysiak wyjaśnił, dlaczego wolał odejść OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy