Manchester City odpada z Pucharu Ligi. Pep Guardiola komentuje porażkę z Newcastle United. „I tak byliśmy wspaniali”

Manchester City odpada z Pucharu Ligi. Pep Guardiola komentuje porażkę z Newcastle United. „I tak byliśmy wspaniali” fot. Yannis Halas/Focus Images/MB Media/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Manchester City FC

Manchester City Pepa Guardioli doświadczył pierwszej porażki w tym sezonie. Na St James' Park został wyeliminowany przez Newcastle United w Pucharze Ligi Angielskiej. Jak na finałowy rezultat zareagował trener?

Posiadacz „potrójnej korony” z zeszłego sezonu ponownie musi obejść się smakiem w rywalizacji o to trofeum, po które po raz ostatni sięgnął w sezonie 2020/2021. Trafienie Alexandra Isaka po asyście od Joelintona na początku drugiej części gry okazało się punktem kulminacyjnym.

Był to dopiero trzeci mecz w bieżącym roku kalendarzowym, kiedy ekipa z Etihad nie potrafiła zdobyć bramki ani razu.

Goście przeważali pod kątem posiadania piłki i ogólnie oddanej liczby strzałów, ale to sytuacje gospodarzy wyglądały na groźniejsze. Po końcowym gwizdku opiekun City nie znalazł jednak powodu, aby obarczyć swoich podopiecznych winą za poniesioną porażkę. Wręcz przeciwnie.

– Przede wszystkim gratulacje dla Newcastle za przejście do następnej fazy. Wyróżnienie należy się także moim zawodnikom. W pierwszej połowie byliśmy wspaniali. Podobał mi się sposób, w jaki graliśmy – zaznaczył na początku Guardiola.

– Myślę, że rywal nie potrafił zaakceptować początkowego scenariusza. Na drugą odsłonę podkręcił rytm, agresywność i parli do celu. Przez to wyglądaliśmy trochę słabiej, ale to normalne. Od razu dałem znać piłkarzom do zrozumienia w szatni, że okres kolejnych 45 minut nie będzie taki sam.

– Możemy wynieść niezwykle dużo pozytywnych rzeczy z tego meczu, w szczególności pod kątem świetnych występów wielu zawodników. Bierzemy udział jeszcze w trzech rozgrywkach, a wcześniej sięgnęliśmy po Superpuchar Europy. Pozostaje mi życzyć powodzenia pozostałym uczestnikom Pucharu Ligi – podsumował.

Na rozkładzie jazdy „Obywateli” znajduje się teraz Wolverhampton Wanderers. Podopieczni hiszpańskiego szkoleniowca jako jedyni wygrali dotąd w Premier League wszystkie sześć spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy