Manchester City odpowiada UEFA. Mocny komunikat!

Manchester City odpowiada UEFA. Mocny komunikat!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Manchester City

Manchester City opublikował oświadczenie odnoszące się do decyzji podjętej przez Izbę Orzekającą Rady Finansowej Kontroli Klubów (CFCB) o wykluczeniu zespołu na dwa lata z europejskich pucharów.

Wspomniany organ UEFA zakończył dochodzenie w sprawie naruszenia zasad Finansowego Fair Play przez ekipę z Etihad Stadium w latach 2012-2016 i postanowił pozbawić angielską drużynę możliwości udziału we wszystkich europejskich pucharach w sezonie 2020/2021 i 2021/2022. Ponadto „The Citizens” mają zapłacić grzywnę w wysokości 30 milionów euro.

Manchester City został poinformowany o wyciągniętych konsekwencjach przed opublikowaniem komunikatu na stronie Europejskiej Unii Piłki Nożnej i zdążył przygotować własne oświadczenie, w którym oskarża przedstawicieli futbolu na Starym Kontynencie o przeprowadzenie niesprawiedliwego procesu.

„Manchester City jest rozczarowany, ale nie zaskoczony dzisiejszym ogłoszeniem decyzji przez Izbę Orzekającą UEFA. Nasz klub od zawsze przejawiał ostateczną potrzebę do utworzenia niezależnego organu w celu przeprowadzenia bezstronnego procesu oraz rozważenia obszernego zbioru niepodważalnych dowodów na poparcie swojego stanowiska.

W grudniu 2018 roku główny śledczy UEFA publicznie przedstawił wynik dochodzenia i zapowiedział sankcje, które zamierzał zastosować wobec naszego klubu. Miało to miejsce, zanim rozpoczęło się jakiekolwiek śledztwo. Kolejny wadliwy i konsekwentnie przeciekający proces UEFA, który nadzorował, oznacza, że jego wynik był z góry znany. Klub oficjalnie złożył skargę do organu dyscyplinarnego UEFA, potwierdzoną orzeczeniem CAS.

Krótko mówiąc, jest to sprawa wszczęta przez UEFA, badana przez UEFA i sądzona przez UEFA. Po zakończeniu tego szkodliwego procesu Manchester City podejmie bezstronny osąd tak szybko, jak to możliwe i rozpocznie postępowanie przed Sądem Arbitrażowym ds. Sportu” - czytamy na stronie aktualnego wicelidera Premier League.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy