Manchester City szuka stopera. Guardiola zainteresowany Unaiem Núñezem

2020-02-07 19:26:25; Aktualizacja: 4 lata temu
Manchester City szuka stopera. Guardiola zainteresowany Unaiem Núñezem

„AS” podaje, że Manchester City jest bardzo zainteresowany Unaiem Núñezem z Athletic Club.

W tym sezonie 23-letni środkowy obrońca gra w kratkę. Rywalizując o miejsce w składzie z Yerayem Álvarezem i Iñigo Martínezem, uzbierał osiem występów w LaLiga i cztery w Pucharze Króla (w czwartek 90 minut z Barceloną). Bilans może nie powala, ale prowadzący MC Pep Guardiola widzi w nim wielki potencjał i prawdopodobnie podejmie próbę jego ściągnięcia na Etihad latem. Władze „The Citizens” kontaktowały się już w sprawie transferu Hiszpana.

Kontrakt jednokrotnego reprezentanta swojego kraju z klubem z Bilbao wygasa 30 czerwca 2023 roku. Widnieje w nim klauzula wykupu w wysokości 30 milionów euro. Patrząc na obecne realia, nie jest to dużo.

Działacze Athleticu zdają sobie z tego sprawę i chcą podpisać z Núñezem nową umowę, zwiększając jego wynagrodzenie i jednocześnie wspomnianą klauzulę. „AS” podkreśla jednak, że w tym momencie strony są daleko od osiągnięcia porozumienia i letni transfer obrońcy jest bardzo prawdopodobny.

MC musi jednak uważać, ponieważ nie jest jedynym klubem zainteresowanym pozyskaniem Núñeza. W jego kierunku spoglądają również Bayern, Barcelona oraz Inter.