Manchester City szykuje już wideoprezentację Messiego | Po trzech latach miałby przejść do innego klubu

Manchester City szykuje już wideoprezentację Messiego | Po trzech latach miałby przejść do innego klubu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marcelo Bechler I Sport

Manchester City wierzy, że uda się mu zakontraktować Leo Messiego.

Argentyńczyk i jego otoczenie prowadzi wojenkę z Josepem Marią Bartomeu. Gwiazdor Barcelony chce odejść z zespołu i twierdzi, że miał możliwość jednostronnego rozwiązania kontraktu. Klub uważa inaczej. Jeśli strony nie dojdą szybko do porozumienia, sprawa zapewne zakończy się w sądzie.

Od kilku dni wiadomo, że głównym faworytem do pozyskania Messiego jest Manchester City, w którym atakujący mógłby ponownie pracować z Pepem Guardiolą. Mimo przeciwności władze angielskiego klubu przygotowują się do transferu Argentyńczyka. Jak pisze Marcelo Bechler, MC poprosił już dużą firmę produkcyjną o archiwalne nagrania przedstawiające grę Messiego. Wszystko po to, by przygotować materiał audiowizualny do jego prezentacji.

Według katalońskiego „Sportu” MC proponuje 33-latkowi kontrakt na pięć sezonów z zarobkami na poziomie 100 milionów euro brutto rocznie. Plan jest jednak taki, by na Etihad spędził trzy lata, a później przeszedł do New York City FC - innego klubu wchodzącego w skład City Football Group.

Do tego dochodziłaby premia za podpis (utrzymując, że trafiłby do MC na zasadzie wolnego transferu) w wysokości 250 milionów euro. Z uwagi na Finansowe Fair Play Messi otrzymałby ją jednak już po przeprowadzce do Nowego Jorku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy