Manchester City ubija złoty interes. Jego przyszły nabytek daje próbkę możliwości na brazylijskich boiskach [WIDEO]

Manchester City ubija złoty interes. Jego przyszły nabytek daje próbkę możliwości na brazylijskich boiskach [WIDEO] fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Manchester City dopina ostatnie formalności związane z zakontraktowaniem Kayky'ego da Silvy Chagasa z Fluminense. 17-letni zawodnik pokazuje swoimi ostatnimi występami w rodzimym kraju, że angielski klub nie będzie żałował zainwestowanych w niego pieniędzy.

Przedstawiciele ekipy z Etihad Stadium zwrócili przed kilkunastoma miesiącami baczną uwagę na dwa brazylijskie talenty szkolące się w akademii ekipy z Rio de Janeiro - Kayky'ego da Silvę Chagasa i Abemly'ego Meto Silu.

Obaj piłkarze z powodzeniem występowali w zespole Fluminense U-17 oraz U-19 i wtedy znaleźli się też na radach kilku europejskich klubów. Spośród nich wielką chrapkę na zakontraktowanie skrzydłowego i środkowego pomocnika mieli wysłannicy Manchesteru City oraz Szachtara Donieck.

Z tej dwójki zwycięsko z walki o względy wspomnianych Brazylijczyków wyszli „The Citizens”, którzy mają przeznaczyć łącznie na pozyskanie utalentowanych 17-latków aż 30 milionów euro.

Znaczącą część tej kwoty pochłonie transfer Kayky'ego, który po doliczeniu bonusów stanie się najdroższym piłkarzem w historii Fluminense (ponad 17 milionów euro). Pod tym względem na czele klubowej klasyfikacji znajduje się obecnie Gerson, który zamienił „Flu” na Romę za 16,6 miliona euro w lipcu 2016 roku.

Młody Brazylijczyk ma razem ze swoim klubowym kolegą dołączyć do Manchesteru City dopiero latem 2022 roku, ale już teraz skrzydłowy pokazuje, że ekipa z Etihad Stadium może z utęsknieniem wyczekiwać momentu jego przylotu do Anglii.

Świadczy o tym fakt, że Kayky regularnie pojawia się na boisku w barwach macierzystego zespołu w mistrzostwach stanu Rio de Janeiro, gdzie ostatnio popisał się kapitalnym rajdem zakończonym dla niego zdobyciem drugiej bramki w tych rozgrywkach.

W sumie 17-latek ma na swoim koncie siedem występów i do tego jedną zanotowaną asystę.

Abemly Meto Silu na razie nie przebija się tak mocno do seniorskiej drużyny - ma w niej dwa występy - ale w jego przypadku i tak władze „The Citizens” zakładały natychmiastowe wypożyczenie do jednego z klubów z rodziny City Football Group.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń João Cancelo otwarty na wielki transfer João Cancelo otwarty na wielki transfer Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy