Manchester City wyśle młodą gwiazdę do Girony

Manchester City wyśle młodą gwiazdę do Girony fot. sf_freelance / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sebastián Srur [Twitter]

Manchester City planuje wytransferować do Girony Claudio Echeverrię - informuje Sebastián Srur. Będzie to element współpracy między zespołami w ramach City Football Group.

Na kanwie znakomitego występu na mundialu do lat 17, Claudio Echeverri był rozchwytywany przez największe europejskie kluby. Pytały o niego takie tuzy jak Real Madryt czy FC Barcelona. Ostatecznie jednak uznał, że zamiast do LaLigi, woli Premier League.

Za blisko 20 milionów euro kupił go Manchester City. Od hiszpańskiej ekstraklasy jednak nie ucieknie, ponieważ zapowiadany jest jego transfer do Girony - donosi Sebastián Srur.

Według wspomnianego źródła plan rozwoju mistrza Anglii zakłada przenosiny ofensywnego pomocnika do Katalonii w styczniu 2025 roku.

Do rewelacji obecnego sezonu LaLigi miałby oczywiście trafić w ramach wypożyczenia, w ramach City Football Group. Oba te zespoły od dawna współpracują i wymieniają się zawodnikami.

Wygląda więc na to, że do końca grudnia 2024 roku wielki talent będzie grał w River Plate i następnie przeniesie się do Europy.

Nie jest tajemnicą, że Manchester City bardzo wierzy w Echeverrię i zrobi wszystko, by jego rozwój przebiegał harmonijnie. Na Etihad Stadium chcą odpowiednio przygotować go Premier League.

18-latek rozegrał w tym sezonie łącznie sześć spotkań. Strzelił w nich gola i miał do tego jedną asystę.

Girona zajmuje obecnie w tabeli LaLigi trzecie miejsce. Do tej pory zgromadziła na swoim koncie 62 punkty i jest blisko historycznego awansu do Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy