Manchester City wytypował następcę Kompany’ego. Padnie klubowy rekord?!

Manchester City wytypował następcę Kompany’ego. Padnie klubowy rekord?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Vincent Kompany’ego pierwszego lipca dołączy do Anderlechtu. To oznacza, że Manchester City musi pozyskać jego następcę. Takowym może być Harry Maguire z Leicester City.

Temat 26-latka nie jest niczym nowym w biurach na Etihad Stadium. „Obywatele” obserwują Anglika od dłuższego czasu. Teraz jednak mają przystąpić do ofensywy, która pozwoli podpisać z nim kontrakt.

„Daily Mail” doniósł, że świeżo upieczeni mistrzowie Anglii uczynili ze stopera Leicester City swój główny cel transferowy. Ich determinacja może doprowadzić do rekordowego transferu przekraczającego kwotę 75 milionów funtów, które Liverpool wydał na Virgila van Dijka w styczniu 2018 roku, czyniąc go najdroższym obrońcą w historii.

Do tej pory w Manchesterze City najwięcej zapłacono za skrzydłowego Riyada Mahreza - 60 milionów funtów, gdy ten przechodził z Leicester City.

Wszystko będzie jednak zależało od postawy „Lisów”, które na razie nie myślą o sprzedaży jednego ze swoich najlepszych graczy. Tym bardziej, że we wrześniu 2018 roku podpisano z nim pięcioletni kontrakt. Pomimo tego perspektywa ogromnego zarobku może wpłynąć na zmianę decyzji władz klubu, który w 2016 roku wygrał Premier League.

Harry Maguire w zakończonym sezonie rozegrał 32 spotkania i zanotował trzy trafienia. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy