Manchester City z prawem pierwokupu Ferrana Torresa

Manchester City z prawem pierwokupu Ferrana Torresa fot. FC Barcelona
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fabrizio Romano

Manchester City zastrzegł sobie możliwość pierwokupu Ferrana Torresa, o czym informuje Fabrizio Romano.

Wydaje się, że najgłośniejszym transferem ostatnich dni są przenosiny Ferrana Torresa z Manchesteru City do FC Barcelony. Xavi oczekiwał, że otrzyma od władz skrzydłowego i te spełniły jego prośby.

21-latek przeniósł się na Camp Nou za sumę 55 milionów euro. Do tej kwoty mogą dojść jednak jeszcze bonusy w postaci kolejnych dziesięciu milionów euro, uzależnionych od dokonań zawodnika, jak i postawy całej drużyny.

Sam zainteresowany złożył natomiast podpis pod umową, ważna do 30 czerwca 2027 roku.

Choć początkowo liczono, że Torres rozpoczęcie treningi z nową drużyną już na początku stycznia, to jak na razie sztab szkoleniowy musi obejść się smakiem, bo po pierwsze boryka się on z kłopotami mięśniowymi, a po drugie obaj z Pedrim mieli pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i przybywają w izolacji domowej.

Mimo to, że skrzydłowy nadal nie zadebiutował, to i tak mówi się o nim cały czas bardzo dużo, a z każdym dniem wychodzą coraz to nowe szczegóły jego przenosin do stolicy Katalonii. O podanie kolejnych informacji pokusił się we wtorkowy wieczór Fabrizio Romano.

Włoch postanowił rzucić nowe światło na całą transakcję. Jego zdaniem w umowie, którą zawarły strony, znalazł się interesujący zapis, który pozwala Manchesterowi City na pierwokup Hiszpana. Ostateczna decyzja będzie jednak należała do samego zawodnika.

Urodzony w Foios gracz rozegrał w tym sezonie siedem meczów, a jego dorobek to trzy gole i asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy