Manchester City zamierza przedłużyć umowy z De Bruyne i Sterlingiem

Manchester City zamierza przedłużyć umowy z De Bruyne i Sterlingiem
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mail

Działacze Manchesteru City chcą zatrzymać w klubie swoje największe gwiazdy. Jak pisze „Daily Mail”, władze mistrza Anglii priorytetowo podchodzą do podpisania nowych kontraktów z Kevinem De Bruyne oraz Raheemem Sterlingiem.

Umowy obu zawodników są ważne do 30 czerwca 2023 roku. MC zamierza jednak działać z wyprzedzeniem, mając na uwadze to, że obaj wzbudzają zainteresowanie innych czołowych europejskich klubów. Zgodnie z doniesieniami „Daily Mail” konkretne rozmowy w sprawie przedłużenia współpracy mają rozpocząć się po rewanżowym meczu z Realem Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Spotkanie odbędzie się 17 marca.

25-letni Sterling otrzymuje na Etihad tygodniówkę w wysokości 300 tysięcy funtów razem z bonusami. 28-letni De Bruyne ma zagwarantowane 280 tysięcy funtów tygodniowo. Obaj mogliby oczywiście liczyć na podwyżki. Klub chce w ten sposób nagrodzić ich za zaangażowanie wkładane w dotychczasowe występy w barwach „The Citizens”.  

Sterling i De Bruyne trafili do MC w 2015 roku. Bilans tego pierwszego z obecnego sezonu to 38 spotkań, 20 bramek i siedem asyst. Belgijski ofensywny pomocnik ma na koncie 35 występów, dziewięć goli i 20 ostatnich podań.  

Niedawno UEFA wykluczyła klub z niebieskiej części Manchesteru z dwóch kolejnych edycji Ligi Mistrzów. Jego władze odwołały się już do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu. Z doniesień mediów wynika, że nawet jeśli kara zostanie utrzymana, gwiazdy City nie będą dążyły do transferów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy