Manchester City zapłaci krocie prawnikowi. Nawet Kevin De Bruyne tyle nie zarabia

Manchester City zapłaci krocie prawnikowi. Nawet Kevin De Bruyne tyle nie zarabia
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: The Lawyer

Manchester City przygotowuje się do walki z zarzutami, które postawiła mu Premier League. Klub z Eitihad Stadium wynajął renomowany zespół prawniczy, na którego czele stanie lord David Pannick. Kwota tej usługi poraża - donosi „The Lawyer”.

Nad Eithad Stadium zawisły czarne chmury. Czteroletnie śledztwo Premier League prześwietlające działalność finansową Manchesteru City wykazało wiele obarczających nieprawidłowości. Mistrzowi Anglii postawiono ponad 100 poważnych zarzutów, dotyczących między innymi wielokrotnych naruszeń zasad Financial Fair Play.

Podmiot sponsorowany przez grupę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich mogą spotkać poważne konsekwencje, w tym nawet karna degradacja. Władze „Obywateli” zrobią wszystko, by tego uniknąć.

Jak podaje „The Lawyer”, klub zaangażuje w całą sprawę mocną linię obrony w postaci zespołu prawniczego Davida Pannicka.

66-latek to z pewnością gwiazda w swej dziedzinie. Członek Izby Lordów Wielkiej Brytanii pracował już w przeszłości dla Manchesteru City, gdy ten został przez UEFA wykluczony z rozgrywek Ligi Mistrzów. To dzięki jego interwencji Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu (CAS) uchylił tę decyzję.

Niedawno Pannick miał ręce pełne roboty. Rozchwytywany prawnik pracował przy obronie byłego premiera Borisa Johnsona, któremu zarzucano organizowanie imprez przy Downing Street podczas lockdownu. Sprawą „Partygate” żyła wówczas cała Wielka Brytania.

Usługi 66-latka nie należą do tanich. Pannick wycenia godzinę swych usług na pięć tysięcy funtów, aczkolwiek w zależności od złożoności sprawy kwota ta może wzrosnąć nawet do dziesięciu tysięcy funtów. Za dzień współpracy liczy sobie przeważnie około 80 tysięcy funtów.

Oczywiście, w jego cenniku znajdują się również dłuższe formy współpracy. Tydzień jego pracy pochłonie z kasy Manchesteru City 400 tysięcy funtów. Nieco mniej zarabia na Etihad Stadium najlepiej opłacany piłkarz - Kevin De Bruyne.

Więcej na temat: Manchester City FC Anglia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy