Manchester City zatrzyma Fernandinho? Ostateczna decyzja po finale Ligi Mistrzów

Manchester City zatrzyma Fernandinho? Ostateczna decyzja po finale Ligi Mistrzów fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Fernandinho może jednak liczyć na kontynuowanie swojej przygody z futbolem w barwach Manchesteru City - poinformował „The Telegraph”.

Świeżo upieczony mistrz Anglii oświadczył przed kilkoma tygodniami, że nie wiąże już dalszych planów na przyszłość z Sergio Agüero. Podobny los miał czekać innego zasłużonego piłkarza dla „The Citizens” w osobie Fernandinho.

Sam 36-letni zawodnik skłaniał się już nawet rzekomo ku zakończeniu europejskiej przygody z futbolem na rzecz powrotu do rodzimej Brazylii, gdzie planował zakończyć profesjonalną karierę.

Teraz „The Telegraph” przekonuje, że doświadczony pomocnik będzie musiał być może odłożyć swoje plany na później, ponieważ Manchester City nosi się z zamiarem przedłużenia z nim współpracy o jeszcze jeden rok.

Ekipa z Etihad Stadium zastanawia się nad wykonaniem takiego kroku z uwagi na ewentualny brak możliwości pozyskania wartościowego następcy Fernandinho w obliczu konieczności zakontraktowania nowego napastnika.

Dziewiąty sezon Brazylijczyka w „The Citizens” miałby pozwolić angielskiemu klubowi zgromadzić odpowiednie środku na zrealizowanie tego celu.

36-latek wystąpił w 33 meczach w tym sezonie i strzelił w nich jednego gola oraz zanotował dwie asysty. W trakcie swojego dotychczasowego pobytu w Manchesterze City może pochwalić się między innymi wywalczeniem czterech mistrzostw kraju i aż sześciu pucharów ligi.

Ostateczna decyzja odnosząca się do najbliższej przyszłości defensywnego pomocnika ma zapaść po finale Ligi Mistrzów.

***

Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy