Manchester City zatrzyma Fernandinho? Ostateczna decyzja po finale Ligi Mistrzów

Manchester City zatrzyma Fernandinho? Ostateczna decyzja po finale Ligi Mistrzów fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Fernandinho może jednak liczyć na kontynuowanie swojej przygody z futbolem w barwach Manchesteru City - poinformował „The Telegraph”.

Świeżo upieczony mistrz Anglii oświadczył przed kilkoma tygodniami, że nie wiąże już dalszych planów na przyszłość z Sergio Agüero. Podobny los miał czekać innego zasłużonego piłkarza dla „The Citizens” w osobie Fernandinho.

Sam 36-letni zawodnik skłaniał się już nawet rzekomo ku zakończeniu europejskiej przygody z futbolem na rzecz powrotu do rodzimej Brazylii, gdzie planował zakończyć profesjonalną karierę.

Teraz „The Telegraph” przekonuje, że doświadczony pomocnik będzie musiał być może odłożyć swoje plany na później, ponieważ Manchester City nosi się z zamiarem przedłużenia z nim współpracy o jeszcze jeden rok.

Ekipa z Etihad Stadium zastanawia się nad wykonaniem takiego kroku z uwagi na ewentualny brak możliwości pozyskania wartościowego następcy Fernandinho w obliczu konieczności zakontraktowania nowego napastnika.

Dziewiąty sezon Brazylijczyka w „The Citizens” miałby pozwolić angielskiemu klubowi zgromadzić odpowiednie środku na zrealizowanie tego celu.

36-latek wystąpił w 33 meczach w tym sezonie i strzelił w nich jednego gola oraz zanotował dwie asysty. W trakcie swojego dotychczasowego pobytu w Manchesterze City może pochwalić się między innymi wywalczeniem czterech mistrzostw kraju i aż sześciu pucharów ligi.

Ostateczna decyzja odnosząca się do najbliższej przyszłości defensywnego pomocnika ma zapaść po finale Ligi Mistrzów.

***

Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy