Manchester United: Alex Telles z coraz większym zainteresowaniem. Mistrz kraju wchodzi do gry o Brazylijczyka

Manchester United: Alex Telles z coraz większym zainteresowaniem. Mistrz kraju wchodzi do gry o Brazylijczyka fot. Manchester United
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Alex Telles znalazł się na celowniku Interu Mediolan - przekonuje Gianluca Di Marzio.

Przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” wygrali w końcowej fazie poprzedniego letniego okna transferowego walkę o względy lewego obrońcy i sprowadzili go do siebie z FC Porto za zaledwie 15 milionów euro kwoty podstawowej.

Tak niska suma odstępnego wyłożona na ofensywnie usposobionego defensora była podyktowana problemami finansowymi portugalskiego klubu oraz faktem, że zawodnik wchodził w ostatni rok kontraktu z ówczesnym pracodawcą.

Alex Telles wiązał duże nadzieje ze swoją przeprowadzką do Premier League, ale niestety w minionym sezonie wyraźnie przegrywał rywalizację o miejsce w składzie z Luke'iem Shawem i przynajmniej na razie nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała ulec zmianie.

Z tego też względu w mediach pojawiło się już sporo informacji odnoszących się do ewentualnego opuszczenia szeregów ekipy z Old Trafford przez Brazylijczyka. Zainteresowanie jego usługami zdążyła przejawić już AS Roma, która nawiązała kontakt z Manchesterem United w kwestii wybadania możliwości wypożyczenia 28-latka do momentu powrotu do zdrowia Leonardo Spinazzoli.

„Czerwone Diabły” nie wyraziły jednak gotowości do realizacji takiego operacji. W zaistniałej sytuacji na horyzoncie pojawiła się nowa opcja dla lewego obrońcy w postaci ponownego zasilenia szeregów Interu Mediolan.

Mistrz Włoch cierpi na deficyt wartościowych graczy mogących występować na wahadle w taktyce preferowanej do niedawna przez Antonio Conte i obecnie przez Simone Inzaghiego.

Nowy szkoleniowiec „Nerazzurrich”, po odejściu Ashleya Younga, ma w tym kontekście do dyspozycji doświadczonego Aleksandara Kolarova, Dalberta, Federico Dimarco i Ivana Perišicia. Z tej czwórki pewny pozostania w klubie na nadchodzący sezon jest tylko ten pierwszy, dlatego ekipa ze Stadio Giuseppe Meazzy wyraża chęć ściągnięcia do siebie Tellesa na zasadzie wypożyczenia.

Gianluca Di Marzio przekonuje, że Inter Mediolan odbył już pierwsze rozmowy z Manchesterem United na ten temat. Ich rezultaty nie są na razie znane, ale wspomniany dziennikarz podkreśla, że defensor chętnie wróciłby do włoskiego zespołu, w którym występował na podobnych warunkach w sezonie 2015/2016.

28-latek rozegrał do tej pory w 24 mecze dla „Czerwonych Diabłów, w których zanotował cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy