Manchester United: Argentyński bój o Marcosa Rojo?!

Manchester United: Argentyński bój o Marcosa Rojo?! fot. Manchester United FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mirror

Według „Daily Mirror” podczas najbliższego okna transferowego możemy być świadkami argentyńskiej batalii o Marcosa Rojo. Poza Estudiantes La Plata obrońcą Manchesteru United interesuje się bowiem Boca Juniors.

30-latek sprowadzony na Old Trafford już w sierpniu 2014 roku, przez ostatnie trzy sezony w trykocie „Czerwonych Diabłów” rozegrał jedynie 29 spotkań. Stało się tak z powodu problemów zdrowotnych, z którymi środkowy bądź lewy defensor borykał się na przestrzeni minionych miesięcy. To, rzecz jasna, wpłynęło na obniżenie zaufania wobec jego osoby.

W konsekwencji podczas styczniowego okna transferowego Rojo wyjechał do ojczyzny, gdzie znalazł zatrudnienie w tamtejszym Estudiantes La Plata. Operacja odbyła się na zasadzie wypożyczenia i choć Argentyńczyk uzbierał raptem jeden występ, po czym doznał kontuzji, klub wyraża zainteresowanie przedłużeniem z nim współpracy.

Okazuje się jednak, że „Zabójcy Szczurów” to niejedyna ekipa mająca chrapkę na doświadczonego gracza. Według „Daily Mirror” o jego pozyskaniu myśli również Boca Juniors, co już wkrótce może zwiastować nam argentyńską batalię na polu negocjacyjnym.

Umowa 61-krotnego reprezentanta Argentyny wygasa już 30 czerwca 2021 roku, dlatego Manchester United nie ma nic przeciwko odejściu Rojo. Przy tym liczy, że zarobi kilka milionów euro, a już po dokonaniu operacji, odciąży nieco budżet. Utrzymanie gracza kosztuje bowiem Anglików 80 tysięcy funtów tygodniowo.

Defensor w koszulce „Czerwonych Diabłów” wybiegał na boiska 122 razy, wygrywając po drodze Ligę Europy czy Puchar Anglii.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy