Manchester United: Arsène Wenger zaskakuje. Francuz gotowy objąć klub z Old Trafford!

Manchester United: Arsène Wenger zaskakuje. Francuz gotowy objąć klub z Old Trafford! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: beIN Sports

Arsène Wenger przyznał na antenie beIN Sports, że praca na stanowisku menedżera Manchesteru United jest wymarzona dla każdego szkoleniowca.

Francuz opuścił ławkę trenerską Arsenalu w czerwcu 2018 roku po 22 latach spędzonych w drużynie „Kanonierów”.

Doświadczony szkoleniowiec nie zdecydował się od tego czasu na zaakceptowanie żadnej z otrzymanych propozycji i na razie zadowala się rolą telewizyjnego eksperta.

69-latek miał ostatnio okazję wypowiedzieć się na antenie beIN Sports na temat sytuacji Manchesteru United, który notuje swój najgorszy start w erze Premier League i stwierdził, że temu zespołowi niewiele brakuje do tego, aby stanowił poważną konkurencję dla pozostałych drużyn rywalizujących w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii oraz europejskich pucharach.

- Manchester United to wymarzona praca dla każdego menedżera. A przynajmniej dla osoby odważnej i z dużą pewnością siebie – zaczął Wenger.

- Uważam, że ten zespół potrzebuje czterech nowych piłkarzy do pierwszego składu. W obecnej kadrze widzę już jednak zawodników, którzy są zdolni do walki do trofea. Nie są tak daleko, jak myślą niektórzy ludzie – przyznał Francuz.

- Ta drużyna nie ma jeszcze żadnych schematów gry oraz pressingu. Ta ekipa musi być trenowana i rozwijana, ale tak jak już powiedziałem, jeśli pojawiłoby się w niech czterech piłkarzy, to mogliby walczyć o wszystkie tytuły – dodał 69-latek, który na pytanie wprost o możliwość ewentualnego objęcia posady menedżera „Czerwonych Diabłów” nie wykluczył takiego scenariusza.

- Tak jak mówiłem, Manchester United to wymarzona praca dla każdego szkoleniowca. A ja mam pewność siebie, odwagę i swoje pomysły – stwierdził Wenger.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy