Manchester United będzie miał nowego właściciela? Ustalono cenę!

Manchester United będzie miał nowego właściciela? Ustalono cenę!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Jak donoszą brytyjskie media, rodzina Glazerów rozważa sprzedaż Manchesteru United.

„Czerwone Diabły” zmieniły właściciela w 2005 roku, kiedy to Malcolm Glazer wyłożył 790 milionów funtów. Obecnie, po śmierci amerykańskiego biznesmena, klub jest we władaniu jego synów, Joela i Avrama. Nie brakuje jednak doniesień mówiących o tym, że rodzina Glazerów z chęcią sprzedałaby swoje prawa do ekipy z Old Trafford.

Już w październiku 2018 roku wiele mówiło się o potencjalnym przejęciu Manchesteru United przez Mohammada bin Salmana, członka saudyjskiej rodziny królewskiej, a teraz temat powraca.

„Daily Mail” donosi, że Amerykanie ustalili już cenę za angielski klub i mają oni oczekiwać 2,4 miliarda funtów. Przy czym dziennik podkreśla, że na świecie jest tylko 20 osób, które dysponują odpowiednim majątkiem, aby móc odkupić borykające się od dłuższego czasu z brakiem sukcesów w krajowych oraz europejskich rozgrywkach „Czerwone Diabły”. Jakby tego było mało, remontu wymaga Old Trafford, a to dodatkowy koszt w wysokości 200 milionów funtów.

W związku z tym na ten moment niezwykle trudno jest znaleźć potencjalnego inwestora, który przejąłby od rodziny Glazerów jeden z największych klubów na całym świecie, i tym samym przynajmniej na razie pozostanie on w rękach Amerykanów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy