Manchester United bliski zatrzymania Ighalo

Manchester United bliski zatrzymania Ighalo fot. Manchester United
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Manchester United znajduje się na dobrej drodze do przedłużenia pobytu Odiona Ighalo na Old Trafford - przekonuje Sky Sports.

Przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” pozyskali doświadczonego napastnika z Shanghai Shenhua tuż przed zamknięciem zimowego okienka transferowego na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego wykupu.

Ekipa z Old Trafford miała podjąć decyzję w kwestii aktywacji wspomnianego zapisu pozwalającego jej na nawiązanie dłuższej współpracy z Nigeryjczykiem do końca maja, kiedy to wygaśnięciu ulega umowa zawarta z chińskim klubem.

Co prawda utytułowany angielski zespół przejawiał chęć do skorzystania z tej możliwości, ale niestety pandemia koronawirusa w znaczącym stopniu skomplikowała te plany, ponieważ Manchester United nie zamierzał w takiej sytuacji spełniać wysokich oczekiwań azjatyckiej drużyny, która liczyła na zarobienie nawet 20 milionów funtów za blisko 31-letniego piłkarza.

Z kolei przedstawiciele Shanghai Shenhua nie chcieli słyszeć o możliwym przedłużeniu wypożyczenia Odiona Ighalo lub oddania go za niższą sumę.

Teraz mieli jednak zmienić zdanie w tej sprawie ze względu na fakt, że obowiązujące restrykcje w Chinach nie pozwoliłyby napastnikowi wrócić do drużyny na rozpoczynający się sezon.

Z tego też powodu ekipa z Azji ma obecnie dążyć do podpisania nowej umowy z Nigeryjczykiem, która obowiązywałaby do końca grudnia 2022 roku i następnie zgodzić się na jego pozostanie w Manchesterze United na zasadzie wypożyczenia do końca 2021 roku, kiedy to „Czerwone Diabły” miałyby go definitywnie wykupić za około 20 milionów funtów.

Drużyna z Old Trafford jest ponoć skłonna przystać na te warunki i w najbliższych dniach powinna dopiąć wszystkie związane z tym formalności.

Ighalo strzelił do tej pory cztery gole oraz zanotował jedną asystę w ośmiu rozegranych meczach dla angielskiego klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy