Manchester United: Greenwood wyrównał rekord Rooneya

Manchester United: Greenwood wyrównał rekord Rooneya fot. daykung / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Mason Greenwood zdobył dwie bramki dla Manchesteru United w wygranym spotkaniu z Burnley (3:1) i w ten sposób zrównał się z legendarnym Wayne'em Rooneyem pod względem liczby zdobytych bramek przed 20. urodzinami w Premier League.

„Czerwone Diabły” zanotowały w trwających rozgrywkach już całkiem pokaźną liczbę wpadek z niżej notowanymi rywalami i dlatego „The Clarets” liczyli na sprawienie niespodzianki oraz zgarnięcie kompletu punktów z angielskim klubem mającym wciąż matematyczne szanse na wywalczenie mistrzostwa kraju.

Ekipa z Old Trafford musiała się sporo namęczyć z Burnley, ponieważ dopiero w drugiej połowie zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i to przy dużym udziale młodego Masona Greenwooda, który popisał się ustrzeleniem trzeciego dubletu w karierze w koszulce Manchesteru United.

Dla jednokrotnego reprezentanta „Synów Albionu” było to w sumie piętnaste zanotowane trafienie w spotkaniach w ramach Premier League, co pozwoliło mu zrównać się z legendarnym Wayne'em Rooneyem, który przed 20. urodzinami zanotował identyczną liczbę goli strzelonych w rodzimych rozgrywkach.

Utalentowany napastnik „Czerwonych Diabłów” przyszedł na świat w październiku, dlatego też ma jeszcze sporo czasu na znaczące poprawienie wyniku osiągniętego przez najlepszego strzelca w historii drużyny z Old Trafford (253 bramki w 559 występach).

Pozostałe trafienia w tym spotkaniu zanotowali Edinson Cavani dla Manchesteru United oraz James Tarkowski dla Burnley.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy