Manchester United: Kara od federacji dla Cavaniego podtrzymana. Zaskakujące uzasadnienie

Manchester United: Kara od federacji dla Cavaniego podtrzymana. Zaskakujące uzasadnienie fot. Stefan Ugljevarevic / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com

Angielska Federacja Piłkarska opublikowała uzasadnienie dotyczące zawieszenie Edinsona Cavaniego za umieszczenie przez niego wpisu w mediach społecznościowych - „Gracias negrito”.

Reprezentant Urugwaju otrzymał wiele pochlebnych komentarzy po swoim udziale w zwycięskim spotkaniu przeciwko Southampton (3:2) i na kilka z nich postanowił odpowiedzieć.

Jeden okrasił wpisem „Gracias negrito” skierowanym do swojego rodaka, co wzbudziło zainteresowanie Angielskiej Federacji Piłkarskiej, która posądziła go o naruszenie obowiązującego regulaminu i zarzuciła mu umieszczenie niestosownego komentarza o charakterze rasistowskim, dlatego poprosiła go o złożenie obszernego wyjaśnienia, po którym miała podjąć decyzję o jego ewentualnym zawieszeniu.

Sam Edinson Cavani wyraził natychmiastową skruchę, ponieważ nie spodziewał się, że określenie używane w Ameryce Południowej wywoła takie kontrowersje na Wyspach Brytyjskich, dlatego też usunął wpis i przeprosił za jego opublikowanie.

Przedstawiciele tamtejszego futbolu zaakceptowali tłumaczenie doświadczonego napastnika, ale mimo to zdecydowali się zawiesić go na trzy spotkania, nałożyć grzywnę w wysokości 100 tysięcy funtów oraz zobligować do przejścia szkolenia o tym, jak ma się zachowywać w przyszłości.

Manchester United i nawet Urugwajska Federacja Piłkarska wyraziły swoje niezadowolenie z tego faktu, ponieważ uważają, że blisko 34-letni zawodnik nie postąpił niewłaściwie i nie zasłużył na otrzymanie takiej sankcji.

Angielska Federacja Piłkarska potwierdza ten stan rzeczy w dopiero opublikowanym uzasadnieniu, ale mimo to postanowiła w ten sposób ukarać Urugwajczyka i podtrzymać nałożoną na niego sankcję, ponieważ „Czerwone Diabły” nie zadbały o należyte przygotowanie piłkarza do realiów panujących w brytyjskim futbolu.

„Komisja łatwo doszła do wniosku i była usatysfakcjonowana tym, że intencją piłkarza nie była dyskryminacja i obraza kogokolwiek.

Komisja była również usatysfakcjonowana faktem, że piłkarz napisał wiadomość w odpowiedzi do swojego urugwajskiego przyjaciela i jego zamiarem nie było obrażenie go na tle rasowym ani innych osób czytających treść posta na Instagramie.

Taka konkluzja została poparta przez wszystkie zgromadzone dowody dotyczące okoliczności, w których wpis został opublikowany oraz biorąc pod uwagę charakter i reakcję gracza.

Z uwagi jednak na wysoką pozycję piłkarza i jego niezdolność do komunikacji w języku angielskim oraz blisko 8 milionów obserwujących na Instagramie, komisja była zaskoczona brakiem specjalnego przeszkolenia zawodnika przez klub” - czytamy w komunikacie The FA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy