Manchester United najdroższym klubem w historii?! Kosmiczna oferta w fazie przygotowań

Manchester United najdroższym klubem w historii?! Kosmiczna oferta w fazie przygotowań fot. PhotoLondonUK / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Mail

Inwestorzy z Kataru zamierzają w najbliższych dniach przedstawić rodzinie Glazerów propozycję przejęcia całkowitej kontroli nad Manchesterem United. Ich oferta ma wprawić w osłupienie konkurentów - poinformował Mike Keegan z „Daily Mail”.

Obecni właściciele „Czerwonych Diabłów” dementowali bardzo długo pogłoski o rzekomej otwartości na pozbycie się władzy w ekipie z Old Trafford.

To zmieniło się w listopadzie ubiegłego roku, kiedy opublikowali komunikat o rozpoczęciu procesu poszukiwania strategicznych opcji dla klubu w celu zapewnienia mu szybszego rozwoju, który zakłada między innymi możliwość sprzedaży części lub całości utytułowanego zespołu.

Wielu potencjalnych inwestorów nie wyobraża sobie współpracy z rodziną Glazerów w charakterze mniejszościowego udziałowca. Chcą raczej znacząco osłabić pozycję Amerykanów czy pozbyć się ich całkowicie z Manchesteru United.

Z kolei ci wyznaczyli na połowę lutego termin składania różnego rodzaju propozycji, żeby następnie przyjrzeć się im i wybrać ewentualnie tę najlepszą, która pozwoliłaby utytułowanemu klubowi powrócić na należne miejsce w hierarchii angielskiego futbolu.

Mike Keegan z „Daily Mail” poinformował, że osiągnięcie wyczekiwanego sukcesu „Czerwonym Diabłom” może zapewnić inwestor z Kataru, mający w przeciągu kilku najbliższych dni wystosować kosmiczną ofertę, która zniechęci pozostałych do stanięcia z nimi do walki.

Wspomniany dziennikarz dodaje, że ich wejście do klubu wiązałoby się momentalnie z wyłożeniem niezbędnych środków na dokonanie wielkich transferów przez menedżera Erika ten Haga już w letnim oknie transferowym.

Jednocześnie stalibyśmy się świadkami arabskiej rywalizacji w Premier League pomiędzy właścicielami United, Manchesteru City (Zjednoczone Emiraty Arabskie) i Newcastle United (Arabia Saudyjska).

Keegan podkreśla także, że wystosowana propozycja ma pochodzić od podmiotu niezależnego od Qatar Sports Investments, który zarządza Paris Saint-Germain, bo jak wiemy, jedna spółka nie może zarządzać dwoma zespołami występującymi w tych samych międzynarodowych zmaganiach, choćby w Lidze Mistrzów.

Poza Katarczykami w grze o przejęcie władzy nad Manchesterem United liczy się też Sir Jim Ratcliffe.

Od niedawna najdroższym klubem piłkarskim na świecie jest Chelsea, która w zeszłym roku trafiła w ręce spółki zarządzanej przez Todda Boehly'ego za blisko 4,3 miliardów funtów. United powinno kosztować 4,5 miliarda funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Mam nadzieję, że założy jakąś partię polityczną”. Kibice zachwyceni zawodnikiem Wisły Kraków „Mam nadzieję, że założy jakąś partię polityczną”. Kibice zachwyceni zawodnikiem Wisły Kraków 364 mecze i koniec. Eric Dier definitywnie odejdzie z Tottenhamu 364 mecze i koniec. Eric Dier definitywnie odejdzie z Tottenhamu Arsenal i AC Milan ruszają po napastnika za 100 milionów euro Arsenal i AC Milan ruszają po napastnika za 100 milionów euro Miał 72 godziny na odpowiedź. Szczegóły lukratywnej oferty dla nowego nabytku Wisły Kraków Miał 72 godziny na odpowiedź. Szczegóły lukratywnej oferty dla nowego nabytku Wisły Kraków LKS Goczałkowice-Zdrój pozyskał nowego zawodnika z przeszłością w Ekstraklasie [OFICJALNIE] LKS Goczałkowice-Zdrój pozyskał nowego zawodnika z przeszłością w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Piłkarz Pogoni Szczecin dostanie pierwsze powołanie do reprezentacji Polski? Michał Probierz: Bardzo mi się podobał Piłkarz Pogoni Szczecin dostanie pierwsze powołanie do reprezentacji Polski? Michał Probierz: Bardzo mi się podobał Natychmiastowa odpowiedź Jarosława Królewskiego w sprawie zaległości Wisły Kraków Natychmiastowa odpowiedź Jarosława Królewskiego w sprawie zaległości Wisły Kraków

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy