2024-09-18 07:32:08; Aktualizacja: 2 godziny temu
Manchester United nie chciał być gorszy od Bayernu Monachium. Efektowna wygrana w cieniu Ligi Mistrzów [WIDEO] Fot. James Heaton/News Images/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info | EFL

Podczas gdy we wtorkowy wieczór miały miejsce pierwsze potyczki w Lidze Mistrzów, Manchester United realizował cel awansu do czwartej rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Poszło gładko jak po maśle. Drużyna zmiażdżyła Barnsley, rywala z League One, aż 7-0.

„Czerwone Diabły” we wrześniu są przeszły totalną metamorfozę. Po niezbyt udanym starcie sezonu, gdy ich słabości zostały obnażone między innymi przez Liverpool oraz Brighton, w kilka dni zanotowały bilans bramkowy 10-0.

W weekend pokonały Southampton w Premier League, a teraz pokazały jakość w skutecznym finalizowaniu akcji, rozbijając Barnsley w takich samych rozmiarach bramkowych, jak uczynił to Bayern Monachium w starciu z Dinamem Zagrzeb (9-2).

Festiwal strzelecki na Old Trafford rozpoczął Marcus Rashford, który pragnie nawiązać do najlepszego w karierze sezonu 2022/2023, gdy zanotował 30 trafień i 11 asyst we wszystkich rozgrywkach. Zanotował dublet, a mógł mieć hat-tricka, gdyby w międzyczasie nie zlecił obowiązku wykonania rzutu karnego Antony'emu.

O bardzo udanej nocy mógł też mówić Alejandro Garnacho. Argentyński skrzydłowy wpakował piłkę do siatki rywala w doliczonym czasie pierwszej połowy oraz 49. minucie.

Świetną zmianę dał Christian Eriksen. Duńczyk wziął udział w podziale tortu i także zanotował dwa trafienia w ostatnim kwadransie rywalizacji.

To największe zwycięstwo Manchesteru United w historii Pucharu Ligi Angielskiej, lecz do wyrównania ogólnego rekordu zabrakło trzech goli. Najpierw w 1983 roku West Ham United bez straty gola strzelił aż 10 FC Bury, a trzy lata później Liverpool przejechał się po Fulham (10-0).