Manchester United nie chciał De Ligta przez... nadwagę ojca

Manchester United nie chciał De Ligta przez... nadwagę ojca fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Źródło: The Mirror

Manchester United przegapił szansę na pozyskania Matthijsa de Ligta. Jednym z powodów miała być nadwaga ojca zawodnika, informuje "Mirror".

19-latek to jedno z objawień bieżącej edycji Ligi Mistrzów. Pomimo młodego wieku, defensor odznacza się ogromnymi umiejętnościami i wielkim spokojem, co spowodowało, że przykuł uwagę europejskich krezusów. Jego transfer wydaje się przesądzony. Chętnych na pozyskanie Holendra nie brakuje. Wydaje się jednak, że najbliżej mu do Barcelony. Tam miałby dołączyć do innego zawodnika Ajaksu, Frenkiego de Jonga. Transakcja prawdopodobnie pochłonie 75 milionów euro.

Okazuje się jednak, iż de Ligt mógł obrać zupełnie inny kierunek. Poczynaniom tego zawodnika przyglądał się bowiem od dłuższego czasu skauting Manchesteru United.

Ekipa z Old Trafford zastanawiała się nad pozyskaniem tego piłkarza jeszcze przed rozpoczęciem tego sezonu. Nie zdecydowano się jednak na ten ruch z obawy przed ewentualną nadwagą. 

Holenderski skaut, Marcel Bout, który trafił na Old Trafford za kadencji Louisa van Gaala, sporządził obszerny raport na temat nastolatka. Zawarł w nim jeden akapit, który wzbudził w osobach decyzyjnych wiele wątpliwości. 

Skaut dowiedział się, iż ojciec Matthijsa, Frank miał problemy ze znaczną nadwagą. W Manchesterze obawiano się, że ten sam los spotka środkowego obrońcę.

Teraz United byliby może zainteresowani ponownymi rozmowami na temat transferu de Ligta. Angielskie media twierdzą jednak, że przegapili swoją szansę, a negocjacje nie wchodzą w grę.

W takim wypadku działacze z Old Trafford będą musieli zastanowić się nad sprowadzeniem kogoś innego. W orbicie zainteresowań znajduje się Harry Maguire. Ponadto obserwowana jest także sytuacja Kalidou Koulibaly'ego.

Podopieczni Ole Gunnara Solskjæra plasują się przed ostatnią kolejką Premier League na szóstym miejscu w tabeli. Do tej pory zgromadzili 66 punktów.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy