2024-10-19 18:16:20; Aktualizacja: 2 godziny temu
Manchester United odwrócił losy meczu. Pierwsza wygrana od... ponad miesiąca [WIDEO] Fot. Thomas McAtee / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Transfery.info

Manchester United doczekał się drugiej wygranej u siebie w tym sezonie Premier League. „Czerwone Diabły” pokonały Brentford 2:1.

Podopieczni Erika ten Haga do meczu ósmej kolejki angielskiej ekstraklasy przeciwko Brentfordowi podchodzili głodni zwycięstwa, którego nie zaznali od... ponad miesiąca. Ostatni raz ekipa „Czerwonych Diabłów” triumfowała 17 września, kiedy to pokonała trzecioligowe Barnsley 7:0 w spotkaniu 1/16 Pucharu Ligi Angielskiej. Później notowała ona remisy z Crystal Palace, Twente, FC Porto i Aston Villą oraz przegrała z Tottenhamem.

Początek sobotniego spotkania na Old Trafford również nie zapowiadał się optymistycznie. W 34. minucie dogodną sytuację w polu karnym rywala zmarnował Christian Eriksen, przenosząc piłkę wysoko nad poprzeczką. A jako że niewykorzystane okazje lubią się mścić, jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy wynik rywalizacji otworzył Ethan Pinnock, wykorzystując dośrodkowanie Mikkela Damsgaarda.

W tej sytuacji na boisku zabrakło opatrywanego po raz trzeci Matthijsa de Ligta. Chwilowo wyłączony z gry przez uraz głowy obrońca nie mógł wówczas pomóc w defensywie, co wywołało złość Erika ten Haga, następnie upomnianego żółtą kartką przez sędziego Sama Barrotta.

Druga część spotkania rozpoczęła się od błyskawicznego startu w wykonaniu Manchesteru United. Już dwie minuty po gwizdku wznawiającym grę gola strzelił Alejandro Garnacho, wykorzystując głęboką centrę w pole karne posłaną przez Marcusa Rashforda.

Kwadrans później prowadzenie drużynie Ten Haga dał Rasmus Højlund, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie Premier League. Świetną asystę przy jego bramce zanotował Bruno Fernandes.

Dla United było to drugie ligowe zwycięstwo na Old Trafford w tym sezonie. Pierwsze przypadło na pierwszą kolejkę przeciwko Fulham (1:0). Ich dorobek wynosi obecnie 11 punktów, dające dziesiątą pozycję w tabeli.