Manchester United otwiera się na transfer Donny'ego van de Beeka. Klub z Premier League pierwszy w kolejce

Manchester United otwiera się na transfer Donny'ego van de Beeka. Klub z Premier League pierwszy w kolejce fot. Giannis Papanikos / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Jeunes Footeux

Donny van de Beek zostanie wystawiony w styczniu na listę transferową. Z opcji pozyskania pomocnika może skorzystać Leicester City - poinformował portal „Jeunes Footeux”.

Manchester United to posiadacz karty zawodniczej wcześniej przedstawionego piłkarza od lata 2020 roku. Wówczas Anglicy zobowiązali się do zapłaty blisko 40 milionów euro. Do momentu, gdy piłkarz rozgrywał mecze w Ajaksie Amsterdam, kariera podążała w dobrym kierunku.

Pomimo wielkiej inwestycji poczynionej przez klub, ówczesny trener Ole Gunnar Solskjær nie znalazł właściwego rozwiązania na zaimplementowanie 25-latka w pierwszej jedenastce. W debiutanckiej kampanii Premier League pełnił zazwyczaj rolę zmiennika, a jego dorobek był bardzo ubogi - gol i asysta w 19 występach.

Po pierwszej zmianie trenera status van de Beeka na Old Trafford nie zmienił się. Pod wodzą Ralfa Rangnicka grywał jeszcze rzadziej. Koniec końców w połowie sezonu 2021/2022 udał się na wypożyczenie do Evertonu.

W drużynie z Goodison Park częściej znajdował się w wyjściowym składzie, lecz w pewnym momencie przytrafiła mu się kontuzja uda, przez co jego progres został zakłócony.

Światełko w tunelu zaświeciło się po zakontraktowaniu Erika ten Haga, który miał okazję opiekować się 19-krotnym reprezentantem „Oranje” w Amsterdamie, jednak nawet ta współpraca nie owocuje. Van de Beek ani razu nie wystartował od pierwszego gwizdka, a łącznie przebywał na murawie przez 19 minut.

Kolejne koło ratunkowe może rzucić Leicester City, nastawiające się na scenariusz z odejściem Youriego Tielemansa po zakończeniu bieżącej kampanii. Umowa Belga wygasa w połowie przyszłego roku, a hipotetycznie zawodnik „Czerwonych Diabłów” jawi się jako naturalny następca.

Dużym plusem jest duże prawdopodobieństwo ugadania zakupu za dogodną cenę. Z relacji „Jeunes Footeux” wynika, że Manchester United chętnie udostępni van de Beeka na zasadzie wypożyczenia, włączając opcję wykupu na kwotę 15 milionów funtów.

Ważność kontraktu upływa dopiero za ponad dwa i pół roku, lecz trudno przypuszczać, aby piłkarz zimą miał pozostać w zespole.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy