Manchester United pewny transferu. Testy medyczne lada moment

2023-01-12 10:52:57; Aktualizacja: 1 rok temu
Manchester United pewny transferu. Testy medyczne lada moment
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Adam Leventhal, Laurie Whitwell [TheAthletic.com] I Fabrizio Romano [Twitter]

Ogłoszenie przenosin Wouta Weghorsta do Manchesteru United jest już tylko kwestią czasu - informują Adam Leventhal i Laurie Whitwell z TheAthletic.com.

Manchester United osiągnął pełne porozumienie dotyczące półrocznego wypożyczenia Wouta Weghorsta z Burnley. „Czerwone Diabły” zapłacą 2,5 miliona funtów Beşiktaşowi, do którego holenderski napastnik był ostatnio wypożyczony. Rekompensata wynika ze skrócenia pobytu w Turcji i tego, że stambulczycy mieli możliwość jego wykupienia z Burnley. Jak podkreślają dziennikarze TheAthletic.com, otrzymają oni pieniądze bezpośrednio od MU.

Fabrizio Romano dodaje, że piłkarz jeszcze w czwartek ma udać się do Anglii na testy medyczne.

MU szukał nowego napastnika, celując raczej w krótkoterminowe rozwiązanie, po odejściu z klubu Cristiano Ronaldo. Portugalczyk kontynuuje karierę w Al-Nassr, które wkrótce opuści Vincent Aboubakar. Wszystko jest ze sobą powiązane, ponieważ Kameruńczyk prowadzi teraz negocjacje z Beşiktaşem.

Weghorst, w przeszłości zawodnik AZ Alkmaar czy Wolfsburga, został kupiony przez Burnley z Niemiec rok temu. W drugiej części poprzedniego sezonu rosły napastnik strzelił dwa gole w Premier League, a ekipa z Turf Moor z niej spadła. Niedługo po tym 30-latek trafił do Turcji, gdzie w 16 meczach ligowych zdobył osiem bramek i zanotował cztery asysty.